UWAGA!

Zadania pilne do wykonania

 Elbląg, W 2013 r., ze środków Budżetu Obywatelskiego, na Gęsiej Górze wybudowano taras widokowy
W 2013 r., ze środków Budżetu Obywatelskiego, na Gęsiej Górze wybudowano taras widokowy (fot. arch. WS)

Remont wieży widokowej w Parku Modrzewie, budowa ronda, sygnalizacji świetlnej, placów zabaw, a także remonty dróg i chodników, nowe miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe czy ... budowa monitorowanego wybiegu dla psów. Elblążanie zgłosili już kilkadziesiąt wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Pula na wybrane inwestycje wynosi w tym roku 2,5 miliona złotych.

Podobnie, jak w latach poprzednich można zgłaszać propozycje na zadania w poszczególnych okręgach, a nowym rozwiązaniem są tzw. inicjatywy ogólnomiejskie - służące mieszkańcom całego miasta, których realizacja jest możliwa w ciągu jednego roku budżetowego.
       Elblążanie ochoczo przystąpili do składania wniosków. Na liście zadań pilnych do wykonania znalazła się m.in. budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Brzozowa-Robotnicza-Jaśminowa, remont wieży widokowej w Parku Modrzewie, utworzenie monitorowanego i ogrodzonego wybiegu dla psów w Parku Kajki, budowa ronda Grottgera-Rawska-Łęczycka.
       Ale są też propozycje remontu dróg i chodników, budowy miejsc parkingowych, ścieżek rowerowych, placów zabaw, oświetlenia ulicznego.
       Przypominamy, swoje propozycje można składać do 13 czerwca osobiście w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1 lub drogą internetową. Wszystkie informacje są dostępne na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu.
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brzozowa-Robotnicza-Jaśminowa nie potrzebuje świateł a znaku skrzyżowania równorzędnego lub mini ronda.
 • Światła chyba najlepiej zdałyby tam egzamin. Skrzyżowanie równorzędne za bardzo blokowałoby ruch na Robotniczej, a na rondo jest tam trochę za mało miejsca.
 • Mylisz się kolego, Brzozowa-Robotnicza-Jaśminowa potrzebuje światel, pomnieważ jest problem wyjazdu z ulicy jasminowej
 • No przecież napisałem, że jestem za światłami, bo to najlepsze rozwiązanie na tym skrzyżowaniu. Zdaję sobie sprawę, że chodzi o ułatwienie wyjazdu z ulicy Jaśminowej.
 • KIEDY szybki remont amfiteatru w Elblągu na Dolince.
 • To nie było do Ciebie Camel- do pierwszego komentarza :-)
 • za kadencji prezydenta Wilka nie będzie nic, tylko kolejne rezygnacje z inwestycji, nawet dziur w jezdni nie potrafią załatać, szkoda, że ta ekipa robi fatalną reklamę dla PiS.
 • Argument, że są potrzebne światła, bo jest problem z wyjazdem, to żaden argument! Decyzja o światłach powinna być poprzedzona badaniem natężenia ruchu, informacjami o zdarzeniach drogowych itp. Bez przebudowy światła na tym skrzyżowaniu nie mają racji bytu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  orianka(2014-05-12)
 • Montaż świateł to kolejne pieniądze które trzeba łożyć na ich utrzymanie. Zrobić skrzyżowanie z ruchem okrężnym, takie małe sprawdzają się w Kwidzynie.
 • problem, skrzyżowania robotnicza jasminowa zniknie po oddaniu do użytku ulicy browarnej -- remont i przebudowa rozrytych ulic na pewno nie będzie zakończony w ustalonym terminie, na to wskazują postępy robót. tłumaczeni e jak zwykle będzie jedno -nie sprzyja aura i opady deszczu. z tymi ulicami rozrytymi to jest to samo co ze zwodzonymi mostami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MIESZ.E-GA(2014-05-13)
 • Fajna fotka tarasu na Gęsiej Górze. .. taras owszem wybudowano. .. ale przy okazji rozjeżdżono dokumentnie wszystkie drogi dojazdowe do tego tarasu. Trochę opadów deszczu i bagno gotowe. Nawet nikt tego nie wyrównał, tylko zostawił takie wyryte ciężkim sprzętem koleiny. Były ścieżki dojścia, teraz jest tylko błoto. O tym zapewne nikt nie pomyślał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Hmmmmm(2014-05-13)
 • Budowa ronda Grottgera-Rawska-Łęczycka to głupota. Skrzyżowanie jest OK, wystarczą światła.
Reklama