UWAGA!

Zakaz kąpieli w rzece Elbląg

 
Elbląg, Zakaz kąpieli w rzece Elbląg
(fot. arch. portEl)

Jest coraz cieplej więc Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Elblągu przypomina o obowiązującym zakazie kąpieli w rzece Elbląg. Apeluje do mieszkańców, by nie korzystali z akwenu, w którym kąpiel jest niedozwolona i niebezpieczna.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 r. w sprawie ustalenia granicy portu morskiego w Elblągu od strony lądu, rzeka Elbląg znajduje się w granicach ww. portu. Zarządzeniem Nr 5 Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z dnia 20 lutego 2013 r. (§96 pkt.7) został wprowadzony i nadal obowiązuje m.in. zakaz kąpieli i nurkowania. Są miejsca, w których nieodpowiedzialne osoby kąpią się, ryzykując życie i zdrowie. Do takich miejsc z pewnością można zaliczyć rzekę Elbląg w rejonie mostu kolejowego, a także tzw. „ciepłą wodę”. Informujemy, że służby bezpieczeństwa i porządku przy wykorzystaniu sprzętu pływającego będą patrolować rzekę Elbląg. Za złamanie zakazu kąpieli grozi mandat karny – do 250 zł lub kara nagany.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Nie widzę większego problemu aby młodzi ludzie tu mieszkali i żyli, a pracowali np. w Trójmieście, w Gdańsku. Niebawem będziemy mieć ładną drogę do Trójmiasta i pokonanie jej nie będzie stanowiło większego problemu - stwierdził Jerzy Wilk. " A ja wnioskuję, że Pan Łukasz Mierzejewski >>Nie widzi większego problemu aby młodzi ludzie tu mieszkali i żyli, a wypoczywali np, w Trójmieście, w Gdańsku. Niebawem (. .. )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  zniesmaczony2(2018-05-25)
 • Kąpieliska miejskie i plaże nad rzekami w wielu miastach i miasteczkach w Polsce już czekają na gości z Elbląga, mieszkańców tychże i wszystkich przyjezdnych złaknionych wypoczynku. Także trójmiejskie plaże. Także, elblążaninie(nko), tankuj przydrogawe paliwko i WIO ze wsi do miasta wypoczywać:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  zniesmaczony2(2018-05-25)
 • Zapraszam do dyskusji związanych z Elblągiem na grupie o nazwie Zjednoczony Elbląg, którą można znaleźć na facebook'u
 • zapamiętajcie w wybory wam podziekujemy za całokształt.
 • Nadchodzą upały to ja się pytam gdzie w tym zas. .nym mieście można się wykąpać w jakimś cywilizowanym zbiorniku wodnym ogólnodostępnym z ratownikiem bez opłat ? Czy my musimy mieć zawsze kretynów w urzędzie ? Taki Frombork ma basen na otwartym terenie co prawda za opłatą ale do woli na jeden bilet a nie na godzinę, Pasłęk ma jeziorko, Ostróda już nie wspomnę a Elbląg ma gó. .o. Podpowiem dla cymbałów odpowiadających za taki stan rzeczy że w miastach gdzie nie było miejsc do kąpieli stworzono je np tuż przy Wiśle robiąc baseny zaraz przed wałem i chodzi tu o mniejsze miasta gdzie nie mają blisko do jezior czy morza. Czy nie można w Elblągu gdzie jest podobno 120.000 ludzi zroić normalnego kąpieliska ? Elbląg to dno i wodorosty, zaścianek i Polska "C"
 • Wróblewski jak Adamowicz tez szambo poscil do Bałtyku?
 • @Pływak.Okoń - Wykap się w Druznie
 • Ale sralnie dla czworonogów są
 • Ostatnia szansa dla Polski to Ruch 11 Listopada i inne ruchy narodowe. W rachube wchodzi jeszcze partia Macierewicz-Rydzyk. PiS i opozycja lewacka to zaglada i grabarze Polski.
 • Ty "Macierewicz-Rydzyk" weź się w rzece opłucz, póki zimna woda. Przegrzewasz się już.
 • To taki wielki problem zrobić plażę nad rzeką? Chyba mniejszy niż ciągłe pucowanie katedry! Może któryś wpadł by na to, że kąpielisko (prawdziwe, strzeżone, bezpłatne) nad rzeką bardzo by się temu miastu przydało!
 • Gowno z Gdańska juz doszło do Elbląga. ..
Reklama