UWAGA!

Zapomniała, gdzie mieszka. Z pomocą przyszli policjanci

 
Elbląg, Zapomniała, gdzie mieszka. Z pomocą przyszli policjanci

Policjanci z Elbląga pomogli kobiecie, która cierpiała na zaniki pamięci. Pani bezskutecznie próbowała odnaleźć drogę do domu. Błąkającą się w centrum miasta 78-latkę spotkała inna elblążanka. To właśnie ona zadzwoniła pod 112 i poprosiła o pomoc policjantów. Zagubiona kobieta, cała i zdrowa, wróciła radiowozem do domu.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (19 grudnia) przy ulicy Giermków w Elblągu. Około godz. 14 pod 112 zadzwoniła kobieta, która poprosiła o pomoc policjantów. Spotkała na ulicy starszą kobietę, która nie mogła odnaleźć drogi do domu. Na miejsce przyjechali policjanci i ustalili jej miejsce zamieszkania. Zdezorientowaną kobietę odwieźli do domu radiowozem.
      
       Policjanci apelują!
       Temperatura na zewnątrz, zarówno w nocy jak i w dzień, spada poniżej zera. Takie ochłodzenie może być szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, cierpiących na zaniki pamięci oraz oczywiście bezdomnych. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni. Apelujemy do elblążan o informowanie policji lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.
      
       Telefon 800 165 320 – to bezpłatna całodobowa infolinia dla osób bezdomnych działająca w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Olsztyn. Zawsze można również dzwonić na 112. Policjanci zareagują na każde zgłoszenie.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama