UWAGA!

Zaskoczona, ale gotowa do pracy

 
Elbląg, Grażyna Kluge
Grażyna Kluge (fot. arch. Witold Sadowski)

Grażyna Kluge przyznaje, że gdy jej nazwisko pojawiło się na liście kandydatów na nowych wicewojewodów, była zaskoczona. Zapowiada jednak, że jeśli do nominacji dojdzie, stanowisko przyjmie. Żywi również nadzieję, że jej obecność sprawi, że wojewoda Marian Podziewski przyjaznym okiem spojrzy na Elbląg.

Szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Rafał Trzaskowski poinformował 27 lutego, że w związku z przeglądem wojewodów czworo z nich podało się do dymisji - z Zachodniopomorskiego, Dolnośląskiego, Śląskiego i Lubelskiego. Zarekomendował też zmianę na stanowisku wicewojewody warmińsko-mazurskiego - Jana Maścianicę zastąpi *Grażyna Kluge.
       Miejska radna, a w poprzedniej kadencji wiceprezydent Elbląga (zajmowała kulturą, oświatą i sprawami społecznymi), przyznaje, że słowami ministra była zaskoczona, ale stanowisko przyjmie.
       - Czekam na ostateczne decyzje tak, jak pozostali wymienieni przez pana ministra – mówi Grażyna Kluge. - Przyszły tydzień wszystko rozstrzygnie.
       Czym chciałaby się zająć pełniąc funkcję wicewojewody warmińsko-mazurskiego?
       - Jest jeszcze za wcześnie na takie rozmowy – stwierdziła, ale dodała, że współpraca z wojewodą Podziewskim jest oczywista. - Nie ma innej możliwości, jak tylko współpraca. Nie obawiam się jej.
      
       * Grażyna Kluge ukończyła Uniwersytet Gdański. 17 lat pracowała jako polonistka, przez 10 lat pełniła funkcję dyrektora elbląskiej Delegatury Kuratorium Oświaty. Mężatka, dwoje dzieci i dwie wnuczki.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama