UWAGA!

Zaśpiewają prosto od serca

 
Studio Artystyczne Katarzyny Panicz "Szalone" i "Szalone Małolaty" tworzą doświadczeni instruktorzy oraz wspaniałe dzieci oraz młodzież
Studio Artystyczne Katarzyny Panicz "Szalone" i "Szalone Małolaty" tworzą doświadczeni instruktorzy oraz wspaniałe dzieci oraz młodzież (fot. Konrad Kosacz)

Niektóre mają po kilkaset lat, a ich śpiewanie przypomina nam miłe chwile spędzane w gronie bliskich. Kolędy i pastorałki są częścią tradycji, czymś co łączy nas bez względu na wszystko. Studio Artystyczne Katarzyny Panicz "Szalone" i "Szalone Małolaty" zaprasza na wyjątkowy koncert, który odbędzie się w Bibliotece Elbląskiej. To wydarzenie, podczas którego będzie można nie tylko posłuchać tych wyjątkowych, bożonarodzeniowych utworów, ale i je zaśpiewać. 

Pięknych kolęd nigdy dość
       - Szalone Małolaty zostały założone przeze mnie 25 lat temu, podczas gdy pracowałam w Szkole Podstawowej nr 25. To jest nasz rok jubileuszowy, dlatego postanowiliśmy nawiązać do niego i zorganizować koncert z kolędami. Święta Bożego Narodzenia to bardzo dobry czas, żeby zrobić coś razem, dlatego zaprosiłam do niego moich absolwentów, a jest to naprawdę spora grupa, wystąpią również dzieci, które aktualnie uczęszczają na nasze zajęcia. Chciałabym pokazać tę więź pomiędzy pokoleniami oraz to, że muzyka łączy – mówi Katarzyna Panicz, trener wokalny z 25-letnim doświadczeniem, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego.
       Koncert nosi tytuł "A dobro znów zamieszka w nas" i odbędzie się 4 stycznia o godz.17 oraz o godz.19 w Bibliotece Elbląskiej. Czego mogą spodziewać się ci, którzy tego dnia przyjdą, by go wysłuchać?
       - Repertuar będzie bardzo bogaty, zaśpiewamy kolędy, pastorałki, będzie można również usłyszeć jeden z utworów Wojciecha Młynarskiego, z mądrym oraz pięknym tekstem – dodaje Katarzyna Panicz. - Zależy nam na tym, żeby również i publiczność poczuła tę świąteczną atmosferę i śpiewała razem z nami. Nie będą to więc bardzo zawiłe aranżacje, a coś tradycyjnego, co każdy zna, piosenki zaśpiewane prosto od serca.
       Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Szkole Tańca Broadway przy ul. Willowej 1 w godzinach jej otwarcia (od godz. 16 do 21, pon. - pt.). Więcej informacji pod numerem +48 500 173 225.
       - Chciałabym podziękować wszystkim, którzy nas wspierają. To bardzo ważne, że jesteście z nami, jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za to, co dla nas zrobiliście i robicie – podkreśla Katarzyna Panicz, założycielka Studia Artystycznego "Szalone" i "Szalone Małolaty". Zobacz jego profil na Facebooku
      
       Grupa profesjonalistów, która wie, co robi

       Wielu spośród młodych artystów, którzy wezmą udział w koncercie to osoby od lat uczęszczające na zajęcia prowadzone przez Katarzynę Panicz. Zobacz jej profil. 
      
Ci młodzi profesjonaliści na scenie czują się jak ryba w wodzie, mają na koncie również sukcesy zdobywane na krajowych oraz międzynarodowych festiwalach, są uczestnikami i finalistami popularnych programów telewizyjnych. Wśród absolwentów występujących tego dnia na scenie nie zabraknie tych, którzy swoje życie zawodowe związali właśnie z muzyką i śpiewem.
       O odpowiednią oprawę sceniczną zadbała Nina Dziwniel - Stępka, instruktor teatralny, pedagog, specjalistka od kultury mowy, wieloletnia dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, autorka wielu projektów kulturalnych i pedagogicznych. Jej podopieczni są laureatami ogólnopolskich konkursów recytatorskich, a także absolwentami szkół aktorskich. Teraz wspiera młodych ludzi, którzy doskonalą swoje umiejętności w Studiu Artystycznym Katarzyny Panicz.
       Choreografią zajęła się Marta Brozdowska, która jest magistrem sztuki w zakresie rytmiki oraz dyrygentury chóralnej w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a także instruktorem tańca jazzowego, uczestniczką kursów tańca współczesnego oraz kursów muzycznych w Polsce i za granicą. Od wielu lat współpracuje z zespołem Szalone Małolaty, tworząc choreografie i ruch sceniczny do utworów, które wykonują. Jest współautorką sukcesów zespołu, który otrzymuje najwyższe nagrody w konkursach wokalnych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.
       Młodym artystom w nauce wyrażania emocji na scenie pomaga Maja Panicz, która swój warsztat kształciła w Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. To laureatka licznych prestiżowych festiwali piosenki wartościowej m.in. Festiwalu Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie…?” w Elblągu, „Grechuta Festival" w Krakowie, czy Festiwalu im. Agnieszki Osieckiej. Aktorka dubbingowa, odtwórczyni m.in. roli przezabawnej Phoebe z Ulicy Sezamkowej, Teletubisia Poe, czy Piratki Gem. Od lat związana z Szalonymi Małolatami, wcześniej jako wokalistka, teraz współpracuje z nim w zakresie interpretacji piosenki.
      
      
----------Art. promocyjny----------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie