UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zastępca komendanta miejskiego PSP przeszedł na emeryturę

 
Elbląg, Zastępca komendanta miejskiego PSP przeszedł na emeryturę
fot. www.straz.elblag.com.pl

Strażacy i pracownicy cywilni uroczyście pożegnali st. bryg. Mariusza Kołeckiego, zastępcę komendanta miejskiego PSP w Elblągu, który po 33 latach służby w strukturach straży pożarnej przeszedł na emeryturę.

W uroczystej zbiórce udział wzięli licznie zgormadzeni funkcjonariusze z komendy miejskiej, strażacy ze wszystkich trzech jednostek ratowniczo-gaśniczych, pracownicy cywilni i zaproszeni goście, a wśród nich m. in. zastępca warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Robert Fliciński, naczelnik wydziału kadr st. bryg. Arkadiusz Turulski, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz emerytowani funkcjonariusze PSP.
       Komendant Miejski PSP w Elblągu kpt. Łukasz Kochan skierował do swojego zastępcy słowa podziękowania za zaangażowanie, nienaganną i wieloletnią służbę oraz poświęcenie w codziennej realizacji obowiązków służbowych. Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów i podziękowań, nie zabrakło także łez wzruszenia.
       Na zakończenie koledzy w humorystyczny sposób przypomnieli swojemu szefowi jego ścieżkę kariery zawodowej. W finale i strażackim zwyczajem komendant został wrzucony przez swoich przyjaciół do zbiornika z zimną wodą.
      
       St. bryg. mgr inż. Mariusz Kołecki swoją pożarniczą służbę rozpoczął w 1986 r., kiedy to w wieku 19 lat, po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu rozpoczął naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po pięciu latach nauki w jedynej w Polsce wyższej uczelni, kształcącej zawodowych strażaków, w 1991 r. uzyskał pierwszy stopień oficerski i tytuł mgr inż. pożarnictwa .
       1 września 1989 r., z rozkazu komendanta głównego Straży Pożarnej, ówcześnie ppor. poż. Mariusz Kołecki rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Elblągu na stanowisku oficera ds. prewencji.
       Z dniem 1 lipca 1996 r. rozpoczął służbę na tożsamym stanowisku, lecz w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Od 1 stycznia 1999 r. pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim. Z dniem 1 listopada 1999 r. został mianowany na stanowisko naczelnika wydziału kadrowo – organizacyjnego. Stanowisko to zajmował aż przez 16 lat współpracując kolejno z komendantami: bryg. Zbigniewem Aftyką (do 2001 r.), bryg. Krzysztofem Grygo (do 2003 r.) i bryg. Jarosławem Grzywną (do 2009 r.), st.bryg. Tomaszem Świniarskim ( do 2016 r. ).
       1 lutego 2015 r. bryg. Mariusz Kołecki został powołany na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP w Elblągu, gdzie po ponad trzech latach zwalnia urząd.
       Podczas swojej wieloletniej służby Mariusz Kołecki był wielokrotnie odznaczany:
       25 kwietnia 2003 r. – otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, 23 kwietnia 2007 r. – Złoty Medal za Zasługi dal Pożarnictwa, 09 maja 2012 r. – Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, 08 marca 2016 r. – Srebrny Medal za Długoletnią Służbę.
       Pracownicy i funkcjonariusze KM PSP w Elblągu życzą Ci Komendancie wszelkiej pomyślności!
      
źródło: www.straz.elblag.com.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama