UWAGA!

Zatrzymane cztery prawa jazdy

 
Elbląg, Zatrzymane cztery prawa jazdy

Cztery osoby „straciły” na trzy miesiące uprawnienia do kierowania po tym jak przekroczyły dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Policyjny patrol w ciągu niecałych 3 godzin wyłapał 4 piratów drogowych którzy nie zwracali uwagi na oznaczenia terenem zabudowanym.

Mijając znak teren zabudowany wjeżdżamy w przestrzeń gdzie panuje ograniczenie prędkości do 50 km/h – aby było bezpiecznie. Zapomnieli o tym 4 kierujący zatrzymani do kontroli przez patrol ruchu w miejscowości Żurawiec. Tam 21-latka kierująca astrą rozpędziła auto do 108 km/h podobnie zrobiła 31-latka kierująca audi a 6. W tym przypadku prędkość wyniosła 101 km/h. Prędkość zmierzono również dwóm mężczyznom pierwszy 23-letni kierujący audi miał 114 km/h, drugi 53-latek kierujący osobowym oplem 116 km/h. W miejscu gdzie była mierzona prędkość obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Spotkania z patrolem ruchu drogowego zakończyły się dla wymienionych utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące. To ostrzeżenie przed zbyt szybką jazdą.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A jakim radarem mierzyli prędkość Iskrą ? To do sądu i walczyć bo Iskra to nie radar to popierdułka :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  bynio199(2016-11-06)
 • Rozumiem tych gówniarzy 21-23 lata ale pozostałej dwójki pojąc ich rozumowania nie potrafię ale kara jak najbardziej słuszna, chociaż śmiem wątpić czy nie spotkam ich w następnym tygodniu za kierownicą bo to przecież panisko ma wóz a musi pksem jeździć? nie godzi się
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  jasniepanhrabia(2016-11-06)
 • Idealne miejsce dla policji do robienia statystyk. A tym którzy zapłacili dzisiaj mandaty proponuję sprawdzić poprawność oznakowania terenu zabudowanego. W 2012 roku jadąc od strony Raczek też zostałem tam zatrzymany przez policje i miałem 62km/h (nie wiedząc że jestem w terenie zabudowanym) od policjantów dowiedziałem się że jestem w terenie zabudowanym i dostanę mandat, co mnie bardzo zdziwiło. Dostałem mandat 200 zł i ileś punktów. Miesiąc później jadąc tą samą drogą okazało się że jedyna tablica informująca o terenie zabudowanym była odwrócona i jadąc od strony Raczek w stronę Żurawca informowała, że wyjechałem z terenu zabudowanego. A że oznakowanie było błędnie ustawione przez dłuższy czas można się przekonać wchodząc na mapy googla i uruchamiając street view pokonując trasę od mostku za Raczkami do Żurawca na zdjęciach tablica jest obrócona i informuje o wyjechaniu z terenu zabudowanego a nie o wjechaniu w teren zabudowany. Ile osób dostało niesłusznie mandaty. Zdjęcia street view są z sierpnia 2012r.
 • 101 km/h to ewidentne nadużycie i bestialstwo policji. Błąd pomiarowy wynosi przynajmniej 1 % na korzyść kobiety. Dochodzić swoich praw i oskarżyć.
 • Napewno na "Iskrę" dali się złapać_;( Ludzie nie przyjmujcie mandatów z tych lewackich radarów!!!}
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  pistolet(2016-11-07)
 • jest teren zabudowany trzeba jechac tak jak nakazuja przepisy a dopiero jak stanie sie nieszczescie to jest placz. jestem ciekawa jakie wpisy mialyby osoby ktore teraz kaza sie odwolywac a tacy ludzie jak ci kierowcy potraciliby kogos bliskiego z ich rodziny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  alutka1980(2016-11-07)
 • Bardzo dobrze jezdżę nie raz tą drogą to nie którzy myślą że są na torze wyścigowym, łapać takich i zabierać prawko i jeszcze z 10tyś mandatu powinno być ciekawe czy na zachodzie byście tak pojeżdzili brawo panowie POLICJANICI PRAWO MUSI BYĆ PRZESTRZEGANE NIE TYLKO PRZEZ DZIADKÓW JAK TO SOBIE niektórzy kierowcy myślą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  STARUSZ56(2016-11-07)
 • @Daro92 - @Daro92 - Z tymi wadliwymi oznakowaniami to jest normalne, bo w Zarządzie Dróg Powiatowych brak nadzoru jak również kierownicy odpowiedzialni za ten stan nie ponoszą żadnych konsekwencji za zaistniały stan. Policja powinna przede wszystkim karać zarządce tych dróg.
 • dobrze temat opisuje maszprawo. org. pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  praworządny(2016-11-07)
 • Wyjeżdżając z Elbląga ul. Nowodworską koło salonu Toyoty jest zielona tabliczka Kazimierzowo i znak koniec zakazu a dopiero 200 m. dalej przy tymczasowym rondzie przy 7 koniec terenu zabudowanego Elbląg
 • Nie sądzę że nie zgodnie z prawem. Prawo działa wtedy, gdy jest używane "zgodnie z prawem". Za Żurawcem, w kierunku Elbląga, zabudowania stoją od siebie w większej odległości niż 300m. Zgodnie z prawem, gdy stoją bliżej, teren jest zabudowany. Pokrzywdzeni, - do sądu, wygracie, gdyż te znak stoi nie zgodnie z prawem. Odległości pomiędzy zabudowaniami dochodzą do 500m. Ponadto zabudowania nie stoją tuż przy drodze tylko 300 lub 500m od drogi. Te znaki "teren zabudowany" to porażka. Jak moze być teren zabudowany jeżeli po jednej i drugiej stronie drogi są pola przez około 1,5km. Kierowcy jeżdżący często tą trasą walczcie o swoje prawa bo inaczej większość potraci prawa jazdy za absurdy drogowe zarządzane Zarząd Dróg powiatowych w Pasłęku. Na odcinku Elbląg - Krzewsk znak informujący o terenie zabudowanym powinien stać w 2 miejscach: przed sklepem w Żurawcu i odwołanie tuż za przystankiem autobusowym a drugi przed szkołą w Żurawcu i odwołanie dopiero za skrzyżowaniem w kierunku Markus. Jedynie wioskę Krzewsk można uznać za tern zabudowany /wioska jest w skupieniu i oświetlona/
 • "obw. " - skopiowałeś mój wpis z innego portalu, nawet nie poprawiając literówek. - To się nazywa plagiat, zx.
Reklama