UWAGA!

Zburzyli kamienicę, budują parking

 Elbląg, Zburzyli kamienicę, budują parking
(fot. Anna Dembińska)

W miejsce zburzonej przez Zarząd Budynków Komunalnych kamienicy przy ul. Traugutta powstaje parking. Buduje go dla swoich mieszkańców Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa Sielanka, która wydzierżawiła ten teren od miasta.

Działka, na której jeszcze w ubiegłym roku stała kamienica z 1910 roku, ma powierzchnię około 1200 metrów kw. Budynek został rozebrany ze względu na zły stan techniczny, a teraz w jego miejsce powstanie parking.
       Buduje go Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa Sielanka, która wydzierżawiła część terenu od miasta. Na razie na trzy lata. - To jest efekt naszych konsekwentnych działań, które prowadzimy od 25 lat, zapewniając naszym mieszkańcom dostęp do kompletnej infrastruktury. Ten parking będzie służył mieszkańcom budynku przy ul. Kwiatowej. Istotne jest to, że w sprawie budowy miejsc parkingowych porozumieliśmy się także z sąsiadującą z nami wspólnotą mieszkaniową przy ul. Traugutta, której mieszkańcy partycypują w kosztach i ten parking też jest dla nich – mówi Mieczysław Szałachowski, prezes Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Sielanka.

  Elbląg, Zburzyli kamienicę, budują parking
(fot. AD)


       To kolejna inwestycja Sielanki na gruntach wydzierżawionych od miasta. Spółdzielnia chce także zagospodarować teren przy ul. Cichej i Żeglarskiej. Tym razem nie na parking, ale pod budowę kompleksu rekreacyjno-sportowego. - We wrześniu będzie ogłoszony konkurs przez marszałka na tego typu projekty. Na pewno w nim wystartujemy, mamy już pełną dokumentację. Inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku. Jeśli nie uda się pozyskać zewnętrznych środków, będziemy ją realizować z własnych funduszy – dodaje Mieczysław Szałachowski.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • brawo panie Szałachowski!uczciwy człowiek, wiele pan zrobił dla mieszkańców Sielanki, czego niestety nie można powiedzieć o ZBK
 • A już znalazł się chętny na zabudowanie terenu po niedawno rozebranych budynkach na Traugutta? Czy jeszcze nie zmieniono planu zagospodarowania?
 • No a po co? Miasto nie bez powodu znalazło się na liście 122 znikających miast. Więc zamiast rozbudowy, czy też odbudowy prawidłowością jest jego urbanistyczne minimalizowanie. Czyż nie?
 • Do "0 takmyślę": Chyba nie wiesz ile mieszkań się buduje aktualnie lub jest świeżo oddanych, przykłady Brama na Modrzewinę (14 i 8 pięter), Słoneczne Bielany (7 bloków), Belveder Park Bema (7 bloków), Willa Syrena, blok na Donimirskich, blok na Winnej, kamienice na Starym Mieście, rozpoczęła się budowa osiedla na Sadowej oraz osiedla na Łęczyckiej. To wszystko powyżej już daje ponad 1000 nowych mieszkań na rynku.
 • Na innym portalu też lament i gów*oburza, dlaczego nie sprzedano terenu i nie wybudowano bloku mieszkalnego :D Fajnie się czyta takie komentarze. Ludzie myślą, że wystarczy kawałek łąki i juz każdy deweloper pędzi do UM żeby kupić działkę. Nieważne, że nie ma miejsca na duży blok, że nie będzie miejsc parkingowych, że inwestycja będzie nieopłacalna dla inwestora, ważne żeby wylać falę hejtu na UM. Ahhhh Ci znawcy :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  2
  Ploterek(2017-08-21)
 • Na wolnym rynku?
 • a mnie jednak wciąż rozśmieszają banialuki. ..
 • w ZBK jakie popijawki sobie urzadzaja w czasie pracy po 12 w piatki. .. wstyd drogie Panie! Pijecie alkohole w czasie pracy bez wstydu, a ekipa co chodzi w terenie z ZBK czesto buszuje sklepy w czasie pracy. .. z pania A. Z na czele. ..
 • @MariannaK - zatrudnij się też w ZBK - też tak będziesz miała :)
 • Dziwicie się tym z ZBK jak oni nie potrafią zrobić porządku z tymi dłużnikami. Obecnie w/g danych jest przeszło 150 mieszkań do eksmisji a dług ich to suma że głowa boli. Najlepiej nie płacić za mieszkanie, niszczyć i mieć wszystko w d****e. Bo i tak nic nikomu nie zrobią.
 • wybudowali by kościół tego brakuje
 • Jaki Blok TRAUGUTTA o to jest pytanie ??
Reklama