UWAGA!

Zderzenie dwójki rowerzystów

 Elbląg, Zderzenie dwójki rowerzystów

Do groźnego zdarzenia doszło w Elblągu przy ul. Płk. Dąbka, gdzie zderzyła się dwójka rowerzystów. 69-letnia kobieta została przewieziona do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Sytuacja miała miejsce wczoraj około godziny 11. 69-letnia kobieta jechała rowerem w kierunku al. Piłsudskiego. W pewnym momencie zderzyła się z 17-letnim rowerzystą, który zajechał jej drogę, wyjeżdżając z ul. Pionierskiej. W wyniku zderzenia rowerzystka przewróciła się, złamała nogę i doznała innych potłuczeń.
       Na miejsce wezwano policję oraz pogotowie ratunkowe. Poszkodowaną przewieziono karetką do szpitala. 17-latek nie odniósł obrażeń. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.
       Jak pokazują drogowe realia, niechroniony uczestnik ruchu drogowego - jakim jest rowerzysta - narażony jest na doznanie obrażeń podczas kolizji nawet przy niedużej prędkości. Aby zminimalizować skutki takiego zdarzenia, warto zadbać o to, by być widocznym dla innych uczestników ruchu oraz o ochronę. Co prawda prawo nie nakłada obowiązku jeżdżenia rowerem w kasku, jednak jak podkreślają policjanci z ruchu drogowego, to dobra praktyka zwiększająca bezpieczeństwo w sytuacji, gdy dojdzie już do kolizji i wywrócenia się rowerzysty.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I dla tego jestem za obowiązkowym OC dla rowerzystów. Ale firmom ubezpieczeniowym to nie łakomy kąsek, bo się to im nie opłaca, jakby taki rowerzysta musiał zapłacić do 100 zł składkę roczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15
  9
  SamJeżdżęRoweremTeż(2018-06-14)
 • Ta, najlepiej, trojka dzieci, 2-6 lat, jeżdżą przed domem - dosolić OC.
 • Miliony rowerzystów i jeden wypadek. Najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie obowiązkowego ubezpieczenia.
 • Jak dla rowerzystów to i dla pieszych, też są uczestnikami ruchu drogowego.
 • -. .. i "dla tego" jestem za obowiązkowym zakupem słownika ortograficznego dla SamJeżdżęRoweremTeż -. ..
 • A tak w ogóle to powinno wprowadzić całkowity zakaz jazdy rowerzystom na terenie miasta. Z wyłączeniem wydzielonych placów do jazdy dla rowerów, ogrodzonych oczywiście co by pieszy przez przypadek nie wlazł tam.
 • Niestety ale rowerzyści nie znają przepisów ruchu drogowego. Jeśli nawet znają to w większości przypadków ich nie przestrzegają. Nagminnie przejeżdżają po prześciach dla pieszych i wymuszają pierwszeństwo. Radzę się trochę zastanowić bo o wypadek nie trudno.
 • Czemu Policja nie pilnuje przestrzegania przepisów drogowych? Rowerzyści jeżdżą po przejściach dla pieszych (pomimo braku ścieżki rowerowej).
 • Większość nawet nie wie, że ścieżka rowerowa może być jednokierunkowa; jedzie pod prąd i wyzywa jak się mu zwróci uwagę.
 • I karać "święte krowy", które łażą po ścieżkach rowerowych, tak że nie można przejechać. Jeżeli chodzi o przejeżdżanie po pasach jestem za tym, aby wprowadzono możliwość przejazdu z prędkością pieszego, żeby kierowcy widzieli rowerzystę za wczasu, tak jak pieszego. Naprawdę zsiadanie z roweru co chwilę jest co najmniej upierdliwe.
 • Popieram przedmowce po co schodzić hak można przejechać bezpiecznie przejście z prędkością taka sama jaka porusza się pieszy .
 • Proponuje przejechać rowerem przez Elbląg zgodnie z przepisami a potem pitolic jak to rowerzysci strasznie jeżdżą. Kierowcy tez nie stosują sie do przepisów. Nieraz wyorzedzajaca mnie ciężarówka o mało nie zdjela mi plecaka obrysowka, bo przecież nie mozna poczekać kilkanascie sekund i wyprzedzić zgodnie z przepisami zachowując co najmniej metrowy odstęp. Trza sie pochac na trzeciego. Banda ignorantow....
Reklama