UWAGA!

Zdjęcie, a potem mandat

Elbląscy policjanci przypominają, że na terenie Elbląga funkcjonuje 17 nowoczesnych kamer cyfrowych. Sprzęt służy do obserwacji i rejestracji zdarzeń, w tym również wykroczeń popełnianych przez kierowców.

Ci, którzy na przykład nie zapinają pasów muszą liczyć się z tym, że otrzymają zdjęcie, za które trzeba będzie słono zapłacić. Za to wykroczenie przewidziany jest mandat w wysokości 100 złotych oraz 2 punkty karne.
     Do przyczyn wypadków zaliczyć należy również nieuwagę kierowcy spowodowaną wykonywaniem czynności, które nie są związane z prowadzeniem samochodu (rozmowa przez telefon komórkowy).
     Policjanci będą reagować na wszelkie nieprawidłowości w ruchu drogowym, a na kierowców, którzy w sposób lekceważący łamią prawo, będą nakładane surowe mandaty karne.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • telefon, pasy - za pierwszym razem to może upomnienie?a nie od razu mandat!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niekarana(2008-05-16)
 • ale co upomnienie, jak przez swoją głipotę z kogoś zrobisz kaleke na cąłe życioe, za telofony to powinii ręce obcinać,
 • pewnie sam nie raz odbierales telefon podczas jazdy :/
 • bezsensu ciągle mandaty i mandaty to jest cała nasza policja nic nie robić tylko mandaty wypisywać naprawdę żall
 • no i dobrze jak widze jak wiesniaki z elblaga braniewa jezdza po gdansku to sobiemysle ze powinni bramki przed wiekszymi miastami stawiac i zabierac samochod w zamian dawac bilet na autobus, bo elblagi nie potrafia jezdzic, a co do kamer, dobry pomysl dostanie taki glab 3 mandaty to moze zwolni. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzony bravo(2008-05-16)
 • Droga POLICJO. Weźcie sie lepiej do prawdziwej roboty: szukajcie przestępców, skradzionych samochodów, zamykajcie chuliganów, a nie idziecie na łatwiznę i tylko wykonujecie rzekomo swoje obowiązki, bo mandaty wypisujecie. Drogówka rulez!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tulio24(2008-05-16)
 • Znak STOP przed każdym przejściem, aby gamonie nauczyły się jeździć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Listeczek(2008-05-16)
 • Tulio, drogówka nie jest od łapania chuliganów. Ale jeżli chodzi o mamndaty za brak pasów to sam ich idea jest głupia. Przecież to moje życie i moja sprawa co z nim robię. Równie dobrze możnaby karać niedoszłych samobójcow za spowodowanie zagrożenia życia i zdrowia własnego.
 • dzony bravo ty błyskotliwy idio. to co ma kamera monitoringu (w Elblągu) do prędkości i jazdy po mieście Gdańsk?? Czytaj ze zrozumieniem, zacznij od podręcznika z 1 klasy szkoły podstawowej.
 • I policjant przy każdym przejściu dla pieszych, żeby solił po 500 zł przechodzącym na czerwonym świetle.
 • podobno taka kamerka może zrobić klika zdjęć w określonym odstępie czasu co przy znanej odległości jaką auto pokona pomiędzy zdjęciami oznacza, że można dostać też mandat za prędkość !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ślimak(2008-05-16)
 • Pewnie statystyka spadła i trzeba mandatami nadrobić! Przecież w czymś trzeba być najlepszym nawet w szuwarowo-bagiennym województwie!!
Reklama