UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ze Straży Granicznej do Miejskiej

 
Elbląg, Od  lewej: kontradm. Piotr Stocki (do 2017 r. komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej), obok ppłk SG Arkadiusz Kulik, który będzie komendantem Straży Miejskiej
Od lewej: kontradm. Piotr Stocki (do 2017 r. komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej), obok ppłk SG Arkadiusz Kulik, który będzie komendantem Straży Miejskiej (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Były komendant Straży Granicznej w Elblągu zostanie nowym komendantem Straży Miejskiej. Chodzi o Arkadiusza Kulika, który w lutym tego roku odszedł na wcześniejszą emeryturę po 25 latach pracy w SG, w stopniu podpułkownika.

Arkadiusz Kulik ma 48 lat. Służył w placówce Straży Granicznej w Elblągu od 1992 roku, w 2011 roku awansował na jej komendanta, w latach 2017-2018 kierował placówką SG w Krynicy Morskiej. Jest wyróżniony srebrnym i brązowym medalem za zasługi dla Straży Granicznej, brązowym medalem za zasługi dla policji.
       W lutym tego roku Arkadiusz Kulik zakończył służbę w Straży Granicznej, przechodząc na wcześniejszą emeryturę. Kilka tygodni temu wystartował w konkursie na komendanta Straży Miejskiej, ogłoszonym przez prezydenta Elbląga. Jego oferta jako jedyna z dwóch nadesłanych spełniała wymogi formalne, otrzymała też pozytywną opinię komendanta wojewódzkiego policji. A to oznacza, że wkrótce zostanie nominowany przez prezydenta na nowego komendanta Straży Miejskiej. Swoje obowiązki ma rozpocząć 15 lipca.
       Zastąpi na tym stanowisku Jana Korzeniowskiego, założyciela Straży Miejskiej w Elblągu i jej komendanta od początku istnienia tej formacji.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama