UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmarł Ludwik Łabejszo

 
Zmarł Ludwik Łabejszo

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 25.11.2018r. odszedł od nas w wieku 87 lat Ludwik Łabejszo – wspaniały, szlachetny, skromny człowiek, o wielkim sercu, patriota, kochający wolność osobistą i własnego kraju.

Urodził się dnia 10.03.1931r. w Wilnie, które opuścił po zmianie granic w wieku 14 lat i przeniósł się wraz z rodzicami i siostrą do Elbląga. Po ukończeniu szkół średnich, studiował na Politechnice Gdańskiej uzyskując tytuł magistra inżyniera konstruktora maszyn parowych. Po ukończeniu studiów, już w Elblągu był pierwszym Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Sielanka. Jednak największą jego pasją była praca zawodowa w Zakładach Mechanicznych ZAMECH w Elblągu. Zawsze powtarzał, że praca inżyniera - konstruktora to nie był wysiłek tylko czysta przyjemność. Jego wybitną fachowość doceniano zwłaszcza podczas pracy na licznych kontraktach zagranicznych, gdzie proponowano mu pozostanie na Zachodzie lub pracę dla ONZ w Ghanie, ale on zawsze wybierał swój ukochany kraj.
      
       Jednocześnie Ludwik Łabejszo był wspaniałym mężem, ojcem oraz dziadkiem. W tym roku obchodził 60. rocznicę ślubu ze swoją ukochaną żoną, Eleonorą. Rodzina była dla niego najwyższym dobrem – zawsze służył radą oraz wsparciem. Był prawdziwym autorytetem, osobą o wybitnej inteligencji, dużym poczuciu humoru oraz ogromnej wiedzy – z zakresu zarówno nauk ścisłych jak i humanistycznych, z historią na czele.
       Do końca swoich dni pozostał sprawny – fizycznie i umysłowo. Ważną częścią jego życia, poza rodziną oraz pracą, były pasje: fotografia, żeglarstwo, sport, brydż oraz codzienne rozwiązywanie najtrudniejszych krzyżówek.
      
       Właśnie takiego chcemy go zapamiętać. Zawsze pozostanie w naszych sercach.
      
       Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 28 listopada 2018r. o godz.11:30 na Cmentarzu Komunalnym Dębica – Elbląg, w Starym Domu Pogrzebowym.
      
       Msza Święta Żałobna odprawiona będzie w dniu 28 listopada 2018r. o godz. 8:45 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu.
      
 
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)