UWAGA!

Zmarła ośmiolatka przygnieciona bramką

2011-06-28
Aktualizowany 2011-06-28 09:00
 
Elbląg, Na ośmiolatkę przewróciła się metalowa bramka powodując śmiertelne obrażenia
Na ośmiolatkę przewróciła się metalowa bramka powodując śmiertelne obrażenia (fot. KPP w Braniewie)

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj (27 czerwca) wieczorem w Gronowie k/Braniewa. Na bawiącą się na zaniedbanym boisku 8-letnią dziewczynkę przewróciła się metalowa bramka. Dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane do szpitala w Elblągu. Niestety, nie udało się go uratować.

Ośmiolatka bawiła się na zaniedbanym boisku. Nie huśtała się jednak na metalowej bramce, a jedynie bawiła się w jej pobliżu, gdy konstrukcja runęła. Dziewczynka z ciężkim urazem głowy została przewieziona najpierw do szpitala w Braniewie, a następnie do szpitala wojewódzkiego w Elblągu.
       - Dziewczynkę przywiozła karetka reanimacyjna przed godziną 22. Jej stan był bardzo ciężki, miała urazy głowy - zewnętrzne i wewnętrzne, a także urazy klatki piersiowej i jamy brzusznej. Była nieprzytomna. Lekarze zdążyli wykonać tomograf i przygotowywali dziecko do zabiegu. Niestety, dziewczynka go nie doczekała. Zmarła w nocy - mówi Małgorzata Twardowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
       Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.
       - Z wstępnych ustaleń wynika, że na bawiącą się na boisku 8 – latkę spadła ciężka, metalowa bramka. Bramka uderzyła dziewczynkę w głowę - mówi nadkom. Anna Kos z braniewskiej policji. -. Śledczy pracujący na miejscu tragedii przesłuchali dzieci, które były obecne z 8 - latką na boisku, wykonali oględziny miejsca i zabezpieczyli ślady. Aktualnie trwają przesłuchania pracowników Urzędu Gminy, która jest właścicielem terenu boiska.
       Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Braniewie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama