UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmiana na stanowisku dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

 
Elbląg, Gen. dyw. Marek Sokołowski nie jest już dowódcą 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej
Gen. dyw. Marek Sokołowski nie jest już dowódcą 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej (fot. MS, arch. portEl)

Generał dywizji Marek Sokołowski nie jest już dowódcą 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Decyzją szefa MON został wyznaczony na stanowisko Inspektora Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Nowym dowódcą 16. dywizji został gen. bryg. Krzysztof Radomski.

Generał Sokołowski od 2014 roku był zastępcą dowódcy 16. PDZ. Od marca 2016 r. - po awansie gen. dyw. Leszka Surawskiego - pełnił obowiązki dowódcy, a w maju tego samego roku otrzymał nominację od Ministra Obrony Narodowej na pełnoprawnego dowódcę.
       Teraz szef MON wyznaczył generała Sokołowskiego na stanowisko Inspektora Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Nowym dowódcą 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej został generał brygady Krzysztof Radomski.
      
       Co wiemy o nowym dowódcy 16 PDZ?
       Krzysztof Radomski ur. 5 kwietnia 1967 roku w Wysokim Mazowieckim. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych oraz Akademii Obrony Narodowej, w której uzyskał tytuł oficera dyplomowanego, ukończył Podyplomowe Studia Operacyjno-Strategiczne oraz Podyplomowe Studia Polityki Obronnej. Po ukończeniu szkoły oficerskiej w 1992 roku płk Krzysztof Radomski pełnił służbę w 2. Pułku Zmechanizowanym na stanowisku dowódcy plutonu. W latach 1994-1997 związany był z 15. Brygadą Zmechanizowaną, zajmując kolejno stanowiska dowódcy plutonu, dowódcy kompanii i szefa sztabu batalionu – zastępcy dowódcy batalionu. Od 1997 roku dowodził batalionem w 4. Brygadzie Pancernej, a następnie był zastępcą dowódcy batalionu w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych oraz w 9. Brygadzie Kawalerii Pancernej. W październiku 2001 roku płk Krzysztof Radomski powrócił do służby w 15. Brygadzie Zmechanizowanej, gdzie zajmował stanowiska dowódcy batalionu oraz szefa szkolenia Brygady. Oficer w latach 2004 – 2005 pełnił służbę na stanowisku dowódcy batalionu w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Składzie Międzynarodowych Sił Stabilizacyjnych w Republice Iraku. Od 2010 roku pełnił funkcję szefa szkolenia Brygady w Dowództwie 9. Brygady Kawalerii Pancernej. W 2012 roku został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy 1. Brygady Pancernej. Od 4 maja 2016 roku zajmuje stanowisko Szefa Zarządu Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych – Zastępcy Inspektora Wojsk Lądowych. Mianowany na stopień pułkownika w 2012 roku.
       W listopadzie 2016 r. płk. Krzysztof Radomski został mianowany na stopień generała brygady.
       Od kwietnia 2019 r. generał Radomski był zastępcą dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Dziś (19 lipca) odebrał z rąk Ministra Obrony narodowej Mariusza Błaszczaka nominację na dowódcę 16 PDZ.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama