UWAGA!

Zmiany w sygnalizacji świetlnej

 
Elbląg, Skrzyżowanie Al. Grunwaldzkiej z ul. Grottgera
Skrzyżowanie Al. Grunwaldzkiej z ul. Grottgera (fot. WS)

Po miesięcznym okresie obserwacji zmiany czasu pracy sygnalizacji świetlnej w ciągu ul. Ogólnej i Al. Grunwaldzkiej podjęto decyzję o niewielkiej korekcie czasu jej funkcjonowania.

Od najbliższego weekendu (1 - 2 września) nastąpi przełączenie pracy sygnalizacji świetlnej w tryb ostrzegawczy (pulsujące żółte światło): w niedziele przez całą dobę, w dni powszednie (poniedziałek-piątek) po godz. 18.30. W soboty sygnalizacja funkcjonować będzie pomiędzy godz. 9 a 14.
       Zmiana ta dotyczy skrzyżowań ul. Ogólnej z ulicami: Konopnickiej, Broniewskiego, Legionów, Fromborskiej oraz skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Grottgera.
      
Anna Kleina, Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ja nie rozumiem toku myślenia architekta z tymi światłami na skrzyżowaniu Ogólnej. Gdy jadę od strony Carrefour'a i omijam przedostatnie skrzyżowanie pojawia ją się trzy sygnalizacje. Pierwsza, to skrzyżowanie Ogólnej z Legionów, druga sygnalizacja jest bezsensu moim zdaniem, która jest na wysokości skrętu torów na pętle. Trzecie sygnalizacja to ostatnie skrzyżowanie Ogólnej z Fromborską. Więc pytam się, po kiego ta druga sygnalizacja? Większość kierowców ją ignoruje. Czasami nawet kierowcy autobusów w ogóle nie zważają na światła na skrzyżowaniu Ogólnej z Legionów.
 • Mnie zaś bardziej boli to, że na skrzyżowaniu Fromborskiej z Ogólną nie ma ronda (kilka lat temu był remont i była to doskonała okazja na wybudowanie takowego). Miejsca na owe rondo jest mnóstwo. Dzięki gromadzie osób, które najwyraźniej nie potrafią w wystarczająco efektywny sposób wykorzystywać potencjału swojego mózgu, kilkaset jeśli nie kilka tysięcy osób musi tam codziennie odstać swoje. No, chyba, że osoby odpowiedzialne za infrastrukturę w Elblągu boją się rond bo nie potrafią po nich jeździć. .? Mało który samochód przejedzie przez to skrzyżowanie bez zatrzymania dzięki marazmie urzędasów, projektantów itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zdziwiony bezmyślnością(2012-08-31)
 • Oba poniższe wpisy to święte słowa. Upomiał bym się dodatkowo o ronda na skrzyżowaniach; - Łęczycka, Grotgiera, Rawska - Konopnickiej, Niepodległości - Konopnickiej, Piłsudskiego, Beniowskiego - Legionów, Piłsudskiego, Królewiecka, Marymoncka - dwa wjazdy / wyjazdy ze szpitala na Królewieckiej - Tysiąclecia, Hetmańska - Tysiąclecia, Rycerska i wiele wiele innych. Najlepiej byłoby wysłać jakiegoś decydenta na rekonesans do Anglii np do Milton i Luton. Tam jest niezliczona ilość rond, najmniejsze o średnicy koła wewnętrznego circa 2 metry. Można też obejrzeć na Gogle Maps. Czy nie przekonało archtektów od komunikacji rondo Kaliningrad przy wylocie na Pasłęcką. Gdyby tam były światła to dopiero byłby koszmar.
 • ja większość prawo skrętów na skrzyżowaniach z Ogólna interpretuje po swojemu, bo światła tam to porażka. .
 • ronda powodują, że nie ma świateł, a jak nie ma swiateł to nie ma kasy za ich obsługę, tu tkwi sekret elbląskich światełek, one nie sa po to aby organizowac ruch, one sa po to aby brac kasę za ich obsługę, im ich więcej tych świtełek tym więcej kasy, swiatełek bedzie przybywac,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stój i czekaj na zielone(2012-09-01)
 • .. .precz ze ŚWIATEŁKAMI !!!! kto jest za? ronda na skrzyżowania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2012-09-01)
 • Ja bym dodała jeszcze - zieloną strzałkę do skrętu w prawo ul. Ogólna i Lubelska
 • Po co do Milton, wystarczy do Kwidzyna. Tam mają ronda i potrafią się na nich nie zabić. A u nas decydenci nie mają chyba prawa jazdy i nie wierzą w kierowców.
 • na ogulnej to jest normalnie super jak swoiastel niema ale z drógiej strony ktos powinien obserwowc czasem tom fropmborskom bo tam culiganow o d groma mojemu kumplowi o 1 w nocy szybe sprejem po malowali
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  NAD JAREM(2012-09-02)
 • Gdzie odpowiedzialność tego DURNIA który stoi za sygnalizacją przed korektą ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  abolicja(2012-09-02)
 • Elbląg jest tragicznie zorganizowany w światła, nie ma szans przejechać dwóch skrzyżowań bez zatrzymywania się. Stoisz na pierwszym skrzyżowaniu -> pojawia się zielone -> dojeżdżasz do następnego skrzyżowania -> pojawia się czerwone i tak przez cały Elbląg. Zero jakiejkolwiek płynności
 • bo jest wyjazd z parkingu !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  escort(2012-09-02)
Reklama