UWAGA!

Znikające maszyny

Jutro (we czwartek) kolejna rozprawa w procesie przeciwko posłance Samoobrony Danucie Hojarskiej oskarżonej o przywłaszczenie maszyn rolniczych kupionych za pieniądze z kredytu bankowego.

W 1998 roku posłanka wraz ze swoim nieżyjącym już mężem wzięła z banku kredyt w wysokości 219 tysięcy zł. Kiedy Hojarscy przestali spłacać pożyczkę, komornik chciał odebrać maszyny. Niestety, w gospodarstwie zastał tylko dwie spośród sześciu kupionych za bankowe pieniądze maszyn. Dwa tygodnie temu szefowa pomorskiej Samoobrony oświadczyła przed sądem, że nie wie, gdzie są maszyny, bo była zajęta pracą i to mąż pożyczał je sąsiadom.
     Posłanka dodała, że nigdy nie było jej zamiarem oszukiwanie banku i nigdy czegoś takiego nie planowała. Sąd zaplanował na jutro przesłuchanie sąsiadów posłanki z Lubieszewa. Chce w ten sposób ustalić, czy wśród pożyczanych sąsiadom maszyn były również te, kupione z kredytu.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli
 • A po co Wysokiemu Sądowi wiedza na temat tych maszyn. Pożyczyła nie spłaca kredyu zlicytować co się da, a jak jeszcze brakuje to do odsiadki. Przy okazji może mamusia by się z synkim zobaczyła i nie musiałaby kombinować lewych zaświadczeń na widzenia. W ramach łączenia rodzin Sąd mógłby pójść parlamentarzystce na rękę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Radykalny(2003-10-08)
 • Z H. taka gospodyni jak z koziej .... trąba, jeżeli nie wie gdzie są maszyny.Oszustka pierwszej wody,zasłania się nieżyjącym mężem. Ściągać bez pardonu,tak jak z zwykłych obywateli.
 • Brała pani Hojarska kredyt brala powinna spłacić co do złotówki. A jak niechce płacić to Sad powinien wydać wyrok skazujący na spłatę plus koszty postępowania sądowego tak jak każdemuinnemu obywatelowi ,bez taryfy ulgowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblażanin(2003-10-08)
 • jaka partia tacy posłowie
 • żeby tak jeszcze można było wziąć kredyt, kupić posła, a potem pożyczyć go sasiadowi i w ten sposób go zniknąć....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marzyciel żuławski(2003-10-09)
 • Pani Hojarska,jak każdy kredytobiorca, ma obowiązek spłacić kredyt - obecnie ma dochody pozwalające na spłatę /dieta poselska/.Nie wiem, po co ten cały cyrk ze sprawami sądowymi,na co sąd czeka i przeciąga sprawę, chyba po to, aby media bezpłatnie ją promowały jako osobę walczącą o bliżej nie sprecyzowane interesy rolników.Oprócz demagogii, posłanka Samoobrony nie wnosi nic konstruktywnego do Sejmu. Organizowanie rozpraw sądowych kosztuje,są to pieniądze podatników, które mogłyby być przeznaczone przez sąd na sprawniejsze załatwianie spraw dotyczących przestępczości.
 • może prokuratura zajęłaby się posłami i radnymi SLD i byłego AWS bo tam czuję nosem większe afery.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maniek(2003-10-09)
 • Też mnie wkurza to całe zadęcie, czy bank nie mógł po prostu wystawic Bankowego Tytułu Egzekucyjnego (przedwczoraj oglądałem program w TVN24 jak to działa) - zadziwiająco skuteczne!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzekutor(2003-10-09)
 • brak słów na to co się dzieje w tym kraju i szkoda pisania
 • Odbyl sie ten proces dzisiaj czy sedziowie zostawili sobie robote na potem?. Dobra prace trzeba oszczedzac. Przeciez moze sie trafic sedziemu jakis kryminalista do osadzenia i klopot gotowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawy(2003-10-09)
 • Zostawcie "Tyatanika"...Ona taka biedna że aż żal patrzeć jaka "skomność i uczciwość" z niej emanuje.złóżmy sie i zapłaćmy a ona napewno przeżywa juz Dni Papieża.....
Reklama