UWAGA!

Żołnierz hartuje się w boju

Elbląg, Żołnierze poszkodowani w czasie misji zagranicznych spotkali się ze swoimi szefami, z ich rąk odebrali dyplomy i wyróżnienia
Żołnierze poszkodowani w czasie misji zagranicznych spotkali się ze swoimi szefami, z ich rąk odebrali dyplomy i wyróżnienia (fot. archiwum DWL)

W Wojskowym Domu Wypoczynkowym w Orzyszu odbyło się spotkanie żołnierzy rannych i poszkodowanych w czasie misji w Iraku i Afganistanie. Nikt przecież nie zrozumie ich tak, jak koledzy, którzy przeżyli to samo. W spotkaniu wzięli udział także: szef Sztabu Generalnego WP, dowódca Wojsk Lądowych oraz dowódcy jednostek, w których pełnią lub pełnili służbę ranni i poszkodowani żołnierze.

Dotychczas z jednostek wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej rannych i poszkodowanych było 14 żołnierzy - 11 z nich uczestniczyło w tego typu spotkaniu już po raz trzeci. Z żołnierzami spotkali się m.in. szef Sztabu Generalnego WP, generał Franciszek Gągor, dowódca Wojsk Lądowych, gen. broni Waldemar Skrzypczak oraz dowódcy jednostek wojskowych, w których pełnią lub pełnili służbę ranni i poszkodowani żołnierze.
     - Żołnierz hartuje się w boju. Wy przez tę próbę przeszliście z honorem. Jesteście wzorem do naśladowania dla wszystkich żołnierzy. Wasza postawa jest odzwierciedleniem najlepszych cnót żołnierskich - honoru, patriotyzmu i poświęcenia - podkreślał generał Gągor.
     Pobyt żołnierzy w Orzyszu (8 – 11 maja) został połączony z warsztatami psychoterapeutycznymi.
     - Uczestnicy szkolili się w zakresie reintegracji, tj. radzenia sobie z problemami będącymi skutkiem służby w misji i długotrwałego leczenia – mówi mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - Rozmawiano też o stresie pola walki i sposobach redukcji stresu traumatycznego oraz roli rodziny i najbliższych w dochodzeniu do zdrowia. Do dyspozycji uczestników warsztatów był psycholog, który udzielał porad indywidualnych. Ponadto program spotkania był wypełniony imprezami o charakterze rekreacyjnym w tym zwiedzaniem Warmii i Mazur.
     Na zakończenie spotkania szef Sztabu Generalnego wręczył uczestnikom spotkania pamiątkowe wyróżnienia i dyplomy.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama