UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żołnierze cieszą się z tej misji

 

- Każdy z was będzie realizował misję o wyjątkowym znaczeniu. Misję, która udowadnia, że maksyma "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" nigdy dotąd w gronie sojuszu północnoatlantyckiego nie była tak aktualna - mówił dziś (7 grudnia) do żołnierzy, którzy wyjeżdżają na Łotwę w ramach II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski. Żołnierze szkolili się dziesięć miesięcy, teraz zabierają 14 czołgów PT 91 i na sześć miesięcy żegnają się z rodzinami i jednostką w Braniewie. Zobacz więcej zdjęć.

Dziś w jednostce przy ul. Sikorskiego 41 w Braniewie odbyła się uroczystość pożegnania żołnierzy 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej wyjeżdżających na misję w ramach II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa. Będą tam częścią Międzynarodowej Batalionowej Grupy Bojowej. W sumie na Łotwę wyjedzie 27 oficerów, 78 podoficerów, 40 szeregowych oraz pracownik resortu obrony narodowej.
       - Na Łotwę kierowana jest kompania czołgów PT 91, w sumie14 pojazdów - uzupełnił dowódca 9BBKPanc. płk. Jacek Ostrowski.
       - Wyjeżdżamy jutro, już jesteśmy spakowani i nie możemy doczekać się, kiedy zmienimy naszych kolegów - to z kolei słowa majora Leszka Woźnego, dowódcy II zmiany PKW. - Niestety, przed nami i naszymi rodzinami trudny czas świąteczny, ale cieszymy się szczęściem kolegów, którzy na święta wrócą do domu. My przewidujemy powrót na połowę przyszłego roku.
       Gościem dzisiejszej uroczystości był podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasz Szatkowski: - W trosce o nasze bezpieczeństwo wzmacniamy wschodnią flankę sojuszu - mówił. - Każdy z was będzie realizował misję o wyjątkowym znaczeniu. Misję, która udowadnia, że maksyma "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" nigdy dotąd w gronie sojuszu północnoatlantyckiego nie była tak aktualna.

 


       - Zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni sprawiło, że od czerwca tego roku razem z żołnierzami albańskimi, hiszpańskimi, słoweńskimi, kanadyjskimi prowadzimy działania odstraszające i obronne, wzmacniamy i gwarantujemy wolność i niepodległość Republiki Łotewskiej - podkreślał dowódca 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.
       A za tydzień, w piątek 15 grudnia, w jednostce przy Sikorskiego kolejna uroczystość. Tym razem powitania żołnierzy wracających z misji realizowanej w ramach I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama