UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żołnierze dzielą się doświadczeniem

 
Elbląg, Żołnierze dzielą się doświadczeniem
fot. nadesłana

Dzisiaj (5 lipca) w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód przebywała delegacja NATO Rapid Deployable Corps-Turkey, na czele której stanął pułkownik Mehmet Gilimortmez. Przybyłych gości przywitał dowódca dywizji gen. dyw. Krzysztof Motacki.

Przedstawiciele tureckiego korpusu przybyli do DWDP-W w ramach przygotowań NRDC-T do objęcia w 2021 r. dowodzenia nad VJTF-21(ang. Very High Readiness Join Task Force). Niespełna miesiąc temu, na potrzeby ćwiczenia DRAGON-19 Dowództwo Wielonarodowej Dywizji przemieściło w wyznaczony rejon Taktyczne Centrum Operacyjne, które działało jako przełożony wyższego szczebla dla 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, która to przechodziła proces certyfikacji w ramach VJTF-20.
       W ramach spotkania z przedstawicielami NRDC-T żołnierze dowództwa zaprezentowali nowe rozwiązania oraz procedury wdrożone przez DWD-PW, które mogą stanowić doskonałą podstawę do realizacji zadań w ramach natowskich sił szybkiego reagowania.
       DWD P-W jest jednostką wielonarodową, która w grudniu 2018 roku, w ramach ćwiczenia Anakonda-18, zademonstrowała swoją zdolność do dowodzenia i sprawowania kontroli nad siłami NATO do poziomu dywizji w ramach operacji podejmowanych na podstawie ART.5 Traktu Północnoatlantyckiego.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Niby w Elblągu jest dowództwo a ministrowie jadą na mazury ,to jak to jest jest sztab czy byle był. Elbląg nadal jest traktowany źle mowa o wojsku .
 • Jeszcze Ci mało tego wojska?
 • władza truje was jadem i propagandą !!!!Wielonarodowa Dywizja Północny - Wschód to bardzo niebezpieczna prowizorka i kosmetyka bo stwarza złudne pozory bezpieczeństwa Państwa Polskiego, powtarzam: stwarza złudne pozory bezpieczeństwa, dlaczego ? bo ci żołnierze zachodni mają swoje państwa i swoje rządy i podlegaj swoim dowódcom a nie rządowi w Warszawie ! rząd w Warszawie nie będzie im wydawał rozkazów bo nie ma takiej władzy po prostu, bo zachód nigdy nie będzie walczył za niepodległe Państwo Polskie i za Polski Naród bo umieranie za Gdańsk nie jest w interesie zachodu, w interesie zachodu jest straszenie Polski i Polaków Rosją bo tylko wtedy mogą realizować strategiczne partnerstwo biznesowe, nie oszukujmy siebie, zachód zawsze będzie kupczył środkową Europą i robił biznes z Rosją mimo wszelakich zakazów czy nakazów bo to ciężkie pieniądze a jak wiadomo ciężkie pieniądze lubią ciszę ale trzeba coś dać w zamian no to dają. .. .a muskuły trzeba prężyć swoje a nie straszyć sie "kolesiami " którzy jak przyjdzie co do czego obrócą sie na pięcie. ..
 • @007 - Będą za nas walczyć jak 1939.. .. .
 • zlikwidowali MRG a rosjanie mają w zamian wizy Schengen jeżdżą ile dusza zapragnie po całej EU gdzie tu logika pislandów
 • artykuły o takiej tematyce są całkowicie zbędne. Nikogo to nie interesuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  miniuś(2019-07-07)
 • według duginina POLSKI UKRAINY ma nie być.
 • @Gagatek - Nie. Przyjechali nas uczyć abyśmy znowu ginęli za nich, byłych kolaborantów Rzeszy : Włochów - Monte Cassino, Bolonia, Francuzów - Vichy, Rumunów, Czechów, Estończyków, Belgów i Węgrów !!! Amen
 • niech powiedzą jak obronić się przed głowicami atomowymi
Reklama