UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żołnierze pamiętają

 
Elbląg, Żołnierze pamiętają
(fot. mł. chor. Krzysztof Moliński)

Z terenu koszarowego przy ul. Królewieckiej do kompleksu przy ul. Łęczyckiej przeniesiono pamiątkowe tablice poświęcone żołnierzom 16. Batalionu Remontowego - kpr. Andrzejowi Zielke oraz  kpr. Krystianowi Andrzejczakowi, którzy w 2004 r. polegli w Iraku.

Aby uczcić ich pamięć, w kompleksie koszarowym przy ul. Królewieckiej posadzono "Dęby Pamięci". Umieszczono przy nich pamiątkowe tablice, gdzie wspominano o tragicznej śmierci naszych żołnierzy. W zawiązku z przeformowaniem batalionu remontowego w struktury pułku logistycznego nastąpiła dyslokacja jednostki do kompleksu koszarowego przy ul. Łęczyckiej. We wtorek, 29 października, nastąpiło przeniesienie tablic pamiątkowych do nowego kompleksu koszarowego. Po odtworzeniu obelisków w nowej lokalizacji, symboliczne znicze zapalił dowódca 16. Pułku Logistycznego, płk Piotr Pankowski, który 31 października wraz z rodzinami oraz delegacją jednostki odwiedzi groby swoich poległych żołnierzy. W tym dniu przy grobach kpr. Andrzeja Zielke i kpr. Krystiana Andrzejczaka staną posterunki honorowe żołnierzy 16. Pułku Logistycznego. Pamiętamy i zawsze pamiętać będziemy o naszych poległych kolegach.

Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama