UWAGA!

Żołnierze za kierownicą

Elbląg, Żołnierze musieli wykazać się m.in. umiejętnościami praktycznymi
Żołnierze musieli wykazać się m.in. umiejętnościami praktycznymi (fot. sierż. Tomasz Szyling)

Wczoraj (24 kwietnia) na terenie 16 Batalionu Remontowego w Elblągu odbył się finał konkursu o miano najlepszego kierowcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Był on częścią XI edycji „Konkursu o miano najlepszego kierowcy Wojsk Lądowych w 2008 roku”.

Finał przeprowadzono w dwóch grupach: żołnierze zasadniczej służby wojskowej oraz żołnierze stałej, kontraktowej i nadterminowej służby wojskowej oraz pracownicy wojska. W sumie wzięło w nim udział 46 żołnierzy.
     - Celem finału było wyłonienie najlepszych kierowców 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, doskonalenie znajomości przepisów ruchu drogowego, podnoszenie na wyższy poziom umiejętności kierowania pojazdami oraz propagowanie zasad bezpiecznej jazdy jak również doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy – informuje mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ.
     Do rywalizacji stanęło 21 uczestników w grupie żołnierzy zasadniczej służby wojskowej oraz 25 finalistów w grupie żołnierzy zawodowych, nadterminowych i pracowników cywilnych wojska. Musieli oni wykazać się wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi.
     W grupie żołnierzy zasadniczej służby wojskowej I miejsce zajął szer. Cezary Kruk z 16 batalionu zaopatrzenia w Elblągu, II miejsce zajął szer. Wojciech Bekielewski z 14 pułku przeciwpancernego w Suwałkach, III miejsce zaś - szer. Michał Urban z 16 batalionu zaopatrzenia w Elblągu.
     W grupie żołnierzy zawodowej, kontraktowej i nadterminowej służby wojskowej oraz pracowników wojska najlepszy okazał się kpr. Tomasz Łuciw z 16 komp. chemicznej w Elblągu, a tuż za nim uplasowali się kolejno: st. szer. ndt. Sławomir Mostowy z 16 batalionu zaopatrzenia i sierż. Mirosław Janus z 16 batalionu remontowego w Elblągu.
     Drużynowo I miejsce zajął 16 batalion zaopatrzenia w Elblągu, II miejsce 16 kompania chemiczna w Elblągu, III miejsce zaś - 13 elbląski pułk przeciwlotniczy w Elblągu.
     - Najlepsi reprezentować będą 16 PDZ w finale na szczeblu Wojsk Lądowych – zapowiada mjr Tuszyński. - Nie ukrywam, że nasi kierowcy swoimi wysokimi umiejętnościami i wielkim zasobem wiedzy teoretycznej rozbudzili nasze apetyty.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • brawo SŁAWEK M. !!!!! prawdziwy bochater, odemnie 500 nagrody !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pl.zaop(2008-04-25)
 • BadMan Gdzie jest Zielik, nie startował?; -) Gratulacje dla M. Janusa !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BadMan(2008-04-25)
 • BadMan ps. ale gafa. .. gratulacje również dla Sławomira Mostowego, zasłużył chłopak :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BadMan(2008-04-25)
 • Takie niusy to niech trepu w swojej gazetce wew. piszą. Kogo to obchodzi że trepy zabawy sobie użądzają, no chyba że pod tym względem że marnuja nasze pieniądzena paliwka, sprzęty itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie mnie(2008-04-25)
 • Wielkie gratulacje SŁAWEK!!! PS. Do redakcji Sławek M. reprezentuje 16 batalion ZAOPATRZENIA a nie REMONTOWY. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Długi(2008-04-25)
 • Pominę rażące błędy ortograficzne. .. .. bo to mało ważne, choć tragiczne. Pocieszające w tym całym artykule jest to, że kierowcy wojskowi doskonalą swe umiejętności. A najciekawsze jest to, że szczególnie auta ciężarowe wojskowe poruszające się po elbląskich ulicach i nie tylko są w opłakanym stanie technicznym, na łysych prawie oponach i wszyscy mają to gdzieś. Pojazd wojskowy nie jest pojazdem uprzywilejowanym, podlega takim samym przepisom jak cywilne auto. Te wozy pamiętają nie raz jeszcze czasy niebieskiej 88 oktanowej benzyny. .. .. przez to wydzielają większą chmurę śmierdzących spalin niż po awarii uszczelki zaworów. .. A żandarmeria zamiast pokręcić się po mieście i szukać takich jeżdżących złomów zatrzymuje po piętnastej cywilne auta jadące ze strony jednostki na Mazurskiej w stronę centrum. Bo może podchmielony trepik się trafi. .. Tragedia!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ściema(2008-04-29)
Reklama