UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zostań wolontariuszem Korpusu Solidarności!

2019-10-04
13:00
 

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, w partnerstwie z Federacją FOSa realizuje program Korpusu Solidarności w województwie warmińsko-mazurskim. Strategicznym celem Programu jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wypracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających i zachęcających do systematycznego i długoterminowego angażowania się obywateli w wolontariat.

Program Korpus Solidarności to pierwszy wieloletni program wspierania i rozwoju wolontariatu długoterminowego w Polsce. Za wdrożenie i finansowanie programu odpowiada Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, które zaprosiło do współpracy partnerów w każdym z województw. Celem programu jest wzmacnianie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez kompleksowe oraz długofalowe wsparcie w zakresie rozwijania, a także umacniania wolontariatu długoterminowego. Jak wynika z badań, jest to najbardziej deficytowa forma działalności wolontariackiej Polaków.


      Dla kogo jest Korpus Solidarności?

Korpus Solidarności to szereg narzędzi i rozwiązań zaprojektowanych z myślą o:

- wolontariuszach lub osobach, które chcą zostać wolontariuszami,

- organizatorach wolontariatu (tzn. organizacje pozarządowe, instytucje sektora publicznego)

- koordynatorach wolontariatu,

- otoczeniu wspierającym rozwój wolontariatu.

 

Wolontariusze nie muszą rezygnować z dotychczasowego wolontariatu – mogą w ramach dotychczasowej działalności wzbogacić ją o udział w tym Programie.


      Jak dołączyć do Korpusu Solidarności?

Aby zostać członkiem Programu Korpus Solidarności, należy zarejestrować się w Systemie Obsługi Wolontariatu zwanym SOW-ą : korpussolidarności.gov.pl, który łączy ze sobą wolontariuszy z organizacjami/instytucjami. Wolontariusze i organizacje zarejestrowane w systemie, oprócz pomocy merytorycznej otrzymają moc bonusów.

 

Dlaczego warto być członkiem Korpusu Solidarności?

Doceniamy, wspieramy, motywujemy wolontariuszy, koordynatorów:

- Mini granty– jeśli masz pomysł na działanie społeczne możemy go wesprzeć finansowo!

- Konkursy – promujące i nagradzające wolontariuszy i koordynatorów

- System benefitowy dla członka Korpusu Solidarności –  można będzie korzystać z bonusów, ulg i atrakcji od partnerów programu.

Edukujemy:

- Oferujemy szkolenia podstawowe i rozwijające dla wolontariuszy oraz koordynatorów

- Dla najaktywniejszych wolontariuszy przewidziane są szkolenia liderskie

- Dostęp do bazy wiedzy online na stronie programu, webinaria, e-learning

Wspieramy organizacje/ instytucje:

- Prowadzimy doradztwo, szkolenia z zakresu współpracy z wolontariuszami, motywowania i nagradzania

- Inicjujemy wymianę doświadczeń poprzez fora, spotkania, debaty

- Udostępniamy system SOW (System Obsługi Wolontariatu) – aby znaleźć wolontariuszy dla organizacji

- Zapraszamy na ogólnopolskie spotkania i wydarzenia 

 

Zapraszamy więc do Korpusu Solidarności wszystkich zainteresowanych wolontariatem długoterminowym- aktywnych wolontariuszy, byłych wolontariuszy i tych, którzy nigdy nie byli jeszcze zaangażowani w wolontariat.
      Czekamy na koordynatorów wolontariatu z organizacji i instytucji, które już mają zorganizowany wolontariat oraz tych, którzy dopiero planują współpracę z wolontariuszami.

Przekonacie się dlaczego warto zostać członkiem Korpusu Solidarności !

Zapraszamy do współpracy i kontaktu z nami:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu

Zw. Jaszczurczego 17 p.26

wolontariat@centrumelblag.pl

tel: 55 235 18 85

 

Zadanie realizowane jest w ramach „Korpusu Solidarności- Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 

------ artykuł sponsorowany -----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl