UWAGA!

Zostań żeglarzem

Elbląg, Żeglarstwo jest ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu
Żeglarstwo jest ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu

W Harcerskim Ośrodku Wodnym Bryza w Elblągu pełną parą ruszyły przygotowania do cyklu zajęć z żeglarstwa dla elbląskiej młodzieży. Do 5 marca trwają zapisy chętnych.

Program Edukacji Żeglarskiej "Junga i kadet" organizowany przez HOW Bryza rozpocznie się 5 marca. Zadanie, finansowane przez Urząd Miejski w Elblągu, obejmuje cykl szkoleń i warsztatów pozalekcyjnych dla uczniów szkół podstawowych (kl. V i VI), gimnazjów i szkół średnich. Zajęcia potrwają do 15 grudnia.
     "Junga i kadet" to cykl zajęć edukacyjnych o tematyce żeglarskiej opracowany na podstawie programu Polskiego Związku Żeglarskiego. W elbląskim przedsięwzięciu znajdzie się m.in.: nauka żeglowania od podstaw, manewry (na wiosłach, silniku i żaglach), warsztaty szantowe, marynistyka, prace szkutnicze i bosmańskie oraz podstawy pierwszej pomocy, szczególnie w aspekcie ratownictwa wodnego. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy żeglarstwa, żeglarze, instruktorzy ratownictwa. W organizacji programu i poszczególnych szkoleń pomagać będą elbląscy harcerze.
     Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w dziesięcioosobowych grupach. Koordynator programu, hm. Mariusz Gągalski, przewiduje, że w całym cyklu weźmie udział ok. 10 grup. Każdy uczestnik programu będzie miał do zaliczenia kilkadziesiąt zadań, będących podsumowaniem nabytej podczas programu wiedzy i umiejętności. Program zakończony będzie uroczystym wręczeniem stopni stworzonych specjalnie na potrzeby programu PZŻ "Junga i kadet". Najlepsi wezmą dodatkowo udział w regatach w klasie "omega" o randze ogólnopolskiej. Dodatkowo młodzi "wodniacy" będą mieli możliwość zdobywania patentu żeglarza jachtowego.
     - Najważniejszym jednak celem programu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do żeglarstwa oraz przekazanie podstaw wiedzy i umiejętności z tego zakresu - mówi hm. Mariusz Gągalski. - Żeglarstwo jest ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu, który chcemy elbląskim dzieciakom pokazać - dodaje.
     Uczestnictwo w całorocznym programie jest bezpłatne. Wszyscy zainteresowani mogą się zgłaszać do 5 marca, tel. 502 101 142, 55 642 77 64 lub email: how@bryza.elblag.pl. Zajęcia nie będą odbywać się podczas wakacji.
     O szczegółach z koordynatorem programu hm. Mariuszem Gągalskim rozmawia Marta Hajkowicz:
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • pan czyzyk i pani gelert powinni posc na to bo oni to juz wszystkim sa i wszystko umieja prawie
 • Ja proponuję ,żeby wszyscy ci co chcą przekopu przeszli taki kurs-szkolenie. Przydało by się również w tej sztuce przeszkolić wszystkich z Platformy Obywatelskiej , którzy z wyborców zrobili durniów po to aby potem odpłynęli w dal być może zabierając ze sobą Pana Prezydenta
 • Oczywiście chodzi o naszych radnych z PO startujących
 • Czy w Elblagu nic nie może wydarzyc sie tak aby nasi kochani Elblązanie nie mieszali w to ludzi z PO?? Może ponarzekalibyście sobie na LPR ktory dał 40 MLN zł na światynie opatrznośći bożej?? zastanówcie sie ludzie. A pomysł z żaglami jest genialny. Pozdrawiam wszytkich narzekających.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  młody obserwator(2007-02-05)
 • Mariusz wpadnę w tym tygodniu do Bryzy pogadać i zrobić kilka fotek
 • WojŁawrynowicz „Rambo” tak trzymaj ! Życzliwie kibicuje i pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-02-06)
 • Łopatka zdjęcia z odwiedzin ESR na www.bikerelblag.hg.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łopatka(2007-02-08)
 • Ciekaw jestem, kedy UM się z tego wycofa. Był kilka lat temu taki projekt w Jachtklubie. Był nawet trener z prawdziwego zdarzenia i grupa dzieciaków z rodzicami. Włożyliśmy w to kupe własnego czasu i pieniędzy. Były zajęcia, nawet wyjazdy na regaty czy obóz nad morzem. Jedyny efekt to taki, że chłopak, który tam wtedy zaczynał został później mistrzem Europy w Optimiście. A projekt upadł bo urząd wycofał dotację na płace dla trenera. I to jakieś śmieszne pieniądze były.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ojciec(2007-03-02)
 • Dla tych co tak piszą o PO. PO prowadzi w sondażach i prędzej czy później przejmie władzę także w Elblągu.
 • Serdecznie polecam ten sport wszystkim dzieciaczkom. Fantastycznie rozwija, uczy samodyscypliny, samodzielności w ogóle. To sztuka rozpoczać żeglarstwo zimą kiedy wiadomo, ze do wsiadania do żaglówki jeszcze daleka droga. Sama chodziłam na Bryzę dobrych 6 lat, regaty, wyjazdy... Super sprawa. No i zdecydowanie lepsze to niż gry komputerowe czy siedzenie na trzepaku. Polecam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MamaCórki(2007-03-02)
Reklama