UWAGA!

ZUO szuka dyrektora

 Elbląg, Po 14 latach pracy na stanowisku dyrektora ZUO Marian Wojtkowski odchodzi na emeryturę
Po 14 latach pracy na stanowisku dyrektora ZUO Marian Wojtkowski odchodzi na emeryturę (fot. AD, arch. portEl)

W związku z rezygnacją dotychczasowego dyrektora Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu, ratusz szuka nowego szefa miejskiej spółki. Kandydaci mogą składać swoje aplikacje do 25 czerwca.

Marian Wojtkowski kierował Zakładem Utylizacji Odpadów od początku istnienia tej komunalnej spółki, czyli od 2004 roku. Po 14 latach przyszedł czas na emeryturę i dyrektor ZUO w marcu złożył wypowiedzenie. W związku z tym Urząd Miejski szuka jego następcy. Kandydat musi mieć minimum 10 – letni staż pracy, w tym 5 lat na stanowiskach kierowniczych. Powinien też wykazać się znajomością m.in. przedmiotu działalności ZUO, działalności podmiotów gospodarczych z branży gospodarki odpadami komunalnymi i sektora samorządowego, rynku gospodarki odpadami komunalnymi i zasad jego funkcjonowania, ustawy o odpadach, ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz prawa zamówień publicznych, lokalnych uwarunkowań gospodarki odpadami komunalnymi. W śród dokumentów którzy potencjalni dyrektorzy muszą złożyć jest koncepcja funkcjonowania, rozwoju i zarządzania spółką.
       Osoby, które przejdą etap formalny, zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. Jej przedmiotem będą zagadnienia dotyczące branży gospodarki odpadami komunalnymi, zasady funkcjonowania i zarządzania spółkami prawa handlowego oraz koncepcja kandydata dotycząca jego działań oraz funkcjonowania i rozwoju ZUO.
       Z dokumentacją dotyczącą spółki kandydaci mogą zapoznać się w Biurze Wsparcia Przedsiębiorczości od 14 do 22 czerwca. Kandydaci mogą składać aplikacje do 25 czerwca.
       Obecnie do elbląskiego zakładu trafiają śmieci z 16 gmin powiatu elbląskiego i braniewskiego, a więc od ponad 220 tysięcy mieszkańców. Rocznie to około 50 tysięcy ton odpadów, z których większość jest sortowana lub przetwarzana. W ostatnich latach przy ul. Mazurskiej za prawie 80 milionów złotych stworzono nowoczesny system przetwarzania odpadów komunalnych. Prawie 1,5 miliona kosztowała rekultywacja zamkniętej już pryzmy w Rubnie, na której przez kilkanaście lat zgromadzono ponad milion ton odpadów, z których teraz odzyskiwany jest biogaz do zasilania siedziby ZUO w energię elektryczną. 8,5 miliona zł wydano na stacje przeładunkowe w Braniewie i Pasłęku, z których odpady trafiają do Elbląga. Za 3,2 miliona złotych ZUO kupiło też nowe urządzenia do segregacji odpadów.
      
Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama