[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kolejni elblążanie chcą do Sejmu

 
Elbląg, Monika Falej (z mikrofonem) zaprezentowała się dziennikarzom
Monika Falej (z mikrofonem) zaprezentowała się dziennikarzom (fot. Michal Skroboszewski)

Ryszard Klim, Robert Koliński i Mirosław Szulc - ci elblążanie powalczą o miejsca w Sejmie w nadchodzących wyborach parlamentarnych z listy Lewicy. Szczegółową listę kandydatów oraz program dla regionu komitet ujawni wkrótce. W wyborach do Senatu Lewica popiera kandydata Koalicji Obywatelskiej, który będzie się ubiegał o reelekcję.

Jak już informowaliśmy wczoraj – elbląską listę Lewicy będzie otwierać Monika Falej z Olsztyna, która reprezentuje Wiosnę.
       - Ten okręg, to moje korzenie, Frombork, Lidzbark Warmiński, stąd pochodzi mój tato i moja mama, więc czuję się rodowitą prawie że osobą z tego okręgu. Zweryfikowały mnie wybory do europarlamentu, gdzie u państwa też miałam dobry wynik. Sposobu dyskutowania z ludźmi i rozwiązywania problemów uczyłam się w Elbląskim Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Myślę, że nie jestem spadochroniarką – mówiła Monika Falej, liderka elbląskiej listy lewicy do Sejmu na konferencji prasowej inaugurującej kampanię Lewicy.
       Na liście znajdą się też elblążanie: działacz lewicowy Robert Koliński, były radny kilku kadencji Ryszard Klim oraz Mirosław Szulc. Szczegółową listę kandydatów komitet przedstawi wkrótce.
       - Zaczynamy dziś naszą podróż do Sejmu, w którym lewicy nie ma. Idziemy do parlamentu z takimi postulatami jak walka o prawa człowieka, równe traktowanie i ochrona praw kobiet oraz grup wykluczonych, rozdział kościoła od państwa, dobre programy mieszkaniowe, walka ze zmianami klimatycznymi, dofinansowaną i dobrze funkcjonująca ochronę zdrowia w Polsce, Polskę przyjazna dla osób starszych, niepełnosprawnych i nieheteronormatywnych, transport publiczny, zwłaszcza ważna w naszym okręgu sprawa Kolei Nadzalewowej – Robert Koliński przedstawiał postulaty programowego swojego ugrupowania.
       Szczegółowy program dla okręgu ma zostać wypracowany podczas rozmów kandydatów z mieszkańcami regionu elbląskiego.
       Pewną niespodzianką jest brak Władysława Mańkuta na liście kandydatów zarówno na liście do Sejmu, jak i do Senatu.
       - Jest kandydat do Senatu z Elbląga – Jerzy Wcisła. Jest senatorem spokojnym, ale wytrwałym i wierzymy, że ta wytrwałość zaowocuje w wyborach również i w tym roku – tak działacz lewicy Władysław Mańkut zachwalał kandydata Koalicji Obywatelskiej.
       Po konferencji zapalono znicz pod Dębem Tolerancji.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Pani Kolińska fortepian się da do piwnicy i Pani mnie nie urządzą histerii. ..
 • precz z po pis sld psl kukizem wybierz mądrze!!
 • precz z po pis sld psl kukizem wybierz mądrze!!
 • Mańkut ten co z kumplami zaprzedali Elbląg dla olsztyna ,idź pan w piz.... du.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  65
  5
  STOP dla WM.(2019-08-19)
 • A co? Nie mówiłem, że Koliński będzie startował i to z poparciem portalu. I politruk się przytuli do Biedronia. Jednym słowem komedia i dramat. Ale elblążanie chłopcy na was nie za głosują. Bo są pewne granice rozsądku. Komunistom i politrukom Elbląg mówi Nie. !
 • Mańkut, ty jak Lenin. .. .odpuść sobie. .. ileż można. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46
  5
  Oeiornv(2019-08-19)
 • RobertKoliński Nic mi nie wiadomo o żadnym "poparciu portalu", to chyba jednak jakieś legendy sandałowego drzewa są;) Roberta Biedronia znam, ale nie przypominam sobie przytulania - na powitanie czy pożegnanie podajemy sobie ręce, jak cywilizowani ludzie:) Co zaś do głosów elblążanek i elblążan w tych wyborach, to jednak do nich będzie należała ostateczna decyzja, bynajmniej nie do anonimowego prawicowego trollika zarabiającego na życie ujadaniem na innych za rubelki;) PS. Jak to szło - "Tej siły już nie powstrzymacie"?;] #lewica
 • Kabaret, zazwyczaj jest tak, że do polityki garną się nieroby.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  5
  Kilimandżaro (2019-08-19)
 • Wszyscy razem przeciw partii Razem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  38
  10
  Stop_mowie_nienawiści(2019-08-19)
 • ' W wyborach do Senatu Lewica popiera kandydata Koalicji Obywatelskiej, który będzie się ubiegał o reelekcję " taak jasne, Klim popiera Wcisłę : ) Bez żartów.
 • Błagam, niech którykolwiek kandydat weźmie się za korektę podziału administracyjnego - głosy murowane. Olanie woli 98% mieszkańców w referendum - czyli ŁAMANIE DEMOKRACJI (przecież takie głośne hasło ostatnio!) to jest tak ważny i wzięty temat, że aż dziwne że nikt się tym nie zajmie. .. Miasto się stacza od 20 lat, a przecież miało być tak dobrze - 2 miasto w województwie i to z takimi środkami UE! Więc co poszło nie tak? Jeszcze kilkanaście lat temu temat był żywy, dzisiaj każdy się z tym pogodził. Niestety, lokalni politycy wolą się korzyć się przed panami z Olsztyna niż walczyć o dobro swojego miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  1
  laskipaa(2019-08-19)
 • @pampi-ZAWADA - Pan przewodniczący Mańkut (SLD) poparł senatora Wcisłę (PO) wyłącznie we własnym imieniu i bez uzgodnienia tego "poparcia" z kimkolwiek z koalicjantów, nawet w tajemnicy przed władzami macierzystego SLD. Jakie były jego motywacje i konkretny w tym interes, to już dziennikarze powinni przycisnąć pana Mańkuta, który zrobił krecią robotę Lewicy na tej konferencji.
Reklama