UWAGA!

Kolejni elblążanie chcą do Sejmu

 
Elbląg, Monika Falej (z mikrofonem) zaprezentowała się dziennikarzom
Monika Falej (z mikrofonem) zaprezentowała się dziennikarzom (fot. Michal Skroboszewski)

Ryszard Klim, Robert Koliński i Mirosław Szulc - ci elblążanie powalczą o miejsca w Sejmie w nadchodzących wyborach parlamentarnych z listy Lewicy. Szczegółową listę kandydatów oraz program dla regionu komitet ujawni wkrótce. W wyborach do Senatu Lewica popiera kandydata Koalicji Obywatelskiej, który będzie się ubiegał o reelekcję.

Jak już informowaliśmy wczoraj – elbląską listę Lewicy będzie otwierać Monika Falej z Olsztyna, która reprezentuje Wiosnę.
       - Ten okręg, to moje korzenie, Frombork, Lidzbark Warmiński, stąd pochodzi mój tato i moja mama, więc czuję się rodowitą prawie że osobą z tego okręgu. Zweryfikowały mnie wybory do europarlamentu, gdzie u państwa też miałam dobry wynik. Sposobu dyskutowania z ludźmi i rozwiązywania problemów uczyłam się w Elbląskim Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Myślę, że nie jestem spadochroniarką – mówiła Monika Falej, liderka elbląskiej listy lewicy do Sejmu na konferencji prasowej inaugurującej kampanię Lewicy.
       Na liście znajdą się też elblążanie: działacz lewicowy Robert Koliński, były radny kilku kadencji Ryszard Klim oraz Mirosław Szulc. Szczegółową listę kandydatów komitet przedstawi wkrótce.
       - Zaczynamy dziś naszą podróż do Sejmu, w którym lewicy nie ma. Idziemy do parlamentu z takimi postulatami jak walka o prawa człowieka, równe traktowanie i ochrona praw kobiet oraz grup wykluczonych, rozdział kościoła od państwa, dobre programy mieszkaniowe, walka ze zmianami klimatycznymi, dofinansowaną i dobrze funkcjonująca ochronę zdrowia w Polsce, Polskę przyjazna dla osób starszych, niepełnosprawnych i nieheteronormatywnych, transport publiczny, zwłaszcza ważna w naszym okręgu sprawa Kolei Nadzalewowej – Robert Koliński przedstawiał postulaty programowego swojego ugrupowania.
       Szczegółowy program dla okręgu ma zostać wypracowany podczas rozmów kandydatów z mieszkańcami regionu elbląskiego.
       Pewną niespodzianką jest brak Władysława Mańkuta na liście kandydatów zarówno na liście do Sejmu, jak i do Senatu.
       - Jest kandydat do Senatu z Elbląga – Jerzy Wcisła. Jest senatorem spokojnym, ale wytrwałym i wierzymy, że ta wytrwałość zaowocuje w wyborach również i w tym roku – tak działacz lewicy Władysław Mańkut zachwalał kandydata Koalicji Obywatelskiej.
       Po konferencji zapalono znicz pod Dębem Tolerancji.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pani Kolińska fortepian się da do piwnicy i Pani mnie nie urządzą histerii. ..
 • precz z po pis sld psl kukizem wybierz mądrze!!
 • precz z po pis sld psl kukizem wybierz mądrze!!
 • Mańkut ten co z kumplami zaprzedali Elbląg dla olsztyna ,idź pan w piz.... du.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  65
  5
  STOP dla WM.(2019-08-19)
 • A co? Nie mówiłem, że Koliński będzie startował i to z poparciem portalu. I politruk się przytuli do Biedronia. Jednym słowem komedia i dramat. Ale elblążanie chłopcy na was nie za głosują. Bo są pewne granice rozsądku. Komunistom i politrukom Elbląg mówi Nie. !
 • Mańkut, ty jak Lenin. .. .odpuść sobie. .. ileż można. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46
  5
  Oeiornv(2019-08-19)
 • RobertKoliński Nic mi nie wiadomo o żadnym "poparciu portalu", to chyba jednak jakieś legendy sandałowego drzewa są;) Roberta Biedronia znam, ale nie przypominam sobie przytulania - na powitanie czy pożegnanie podajemy sobie ręce, jak cywilizowani ludzie:) Co zaś do głosów elblążanek i elblążan w tych wyborach, to jednak do nich będzie należała ostateczna decyzja, bynajmniej nie do anonimowego prawicowego trollika zarabiającego na życie ujadaniem na innych za rubelki;) PS. Jak to szło - "Tej siły już nie powstrzymacie"?;] #lewica
 • Kabaret, zazwyczaj jest tak, że do polityki garną się nieroby.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  5
  Kilimandżaro (2019-08-19)
 • Wszyscy razem przeciw partii Razem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  38
  10
  Stop_mowie_nienawiści(2019-08-19)
 • ' W wyborach do Senatu Lewica popiera kandydata Koalicji Obywatelskiej, który będzie się ubiegał o reelekcję " taak jasne, Klim popiera Wcisłę : ) Bez żartów.
 • Błagam, niech którykolwiek kandydat weźmie się za korektę podziału administracyjnego - głosy murowane. Olanie woli 98% mieszkańców w referendum - czyli ŁAMANIE DEMOKRACJI (przecież takie głośne hasło ostatnio!) to jest tak ważny i wzięty temat, że aż dziwne że nikt się tym nie zajmie. .. Miasto się stacza od 20 lat, a przecież miało być tak dobrze - 2 miasto w województwie i to z takimi środkami UE! Więc co poszło nie tak? Jeszcze kilkanaście lat temu temat był żywy, dzisiaj każdy się z tym pogodził. Niestety, lokalni politycy wolą się korzyć się przed panami z Olsztyna niż walczyć o dobro swojego miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  1
  laskipaa(2019-08-19)
 • @pampi-ZAWADA - Pan przewodniczący Mańkut (SLD) poparł senatora Wcisłę (PO) wyłącznie we własnym imieniu i bez uzgodnienia tego "poparcia" z kimkolwiek z koalicjantów, nawet w tajemnicy przed władzami macierzystego SLD. Jakie były jego motywacje i konkretny w tym interes, to już dziennikarze powinni przycisnąć pana Mańkuta, który zrobił krecią robotę Lewicy na tej konferencji.
Reklama