UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mały ruch graniczny musi wrócić

 
Mały ruch graniczny musi wrócić

Tak samo jak małe i średnie przedsiębiorstwa są niezwykle ważne dla ogólnej kondycji ekonomii, właściwy rozwój małych ojczyzn jest kluczowy dla wzrostu gospodarczego. Małe ojczyzny to tworzenie otoczenia, krajobrazu oraz pielęgnowanie tradycji pokoleń - nie możemy tego stracić.

Jednak, aby nie zaburzyć rozwoju takiego regionu należy wspomagać obszary stymulując ich rozwój poprzez umożliwienie swobodnego przemieszczania się ludzi, a także swobodnego przekraczania granic na terenach przygranicznych. Program, który ułatwia takie działanie, to tak zwany Mały Ruch Graniczny. Jest on stymulantem rozwoju, nie tylko dobrych relacji sąsiedzkich, ale także handlu, a co za tym idzie rozwoju. Kiedy w lipcu 2016 roku został wstrzymany MRG, szlaki handlowe pomiędzy Polską a Obwodem Kaliningradzkim zostały skutecznie zatrzymane. Odbiło się to w znacznym stopniu na kondycji lokalnej gospodarki i dobrobycie poszczególnych gospodarstw domowych. Wznowienie płynnej wymiany handlowej na tych terenach z pewnością wesprze miejscowe społeczności. Pozwoli także zatrzymać regionalnych przedsiębiorców przed emigracją do miast w celu poszukiwania zarobków,
       wesprze rozwój biznesu transgranicznego, czy poprawi wzajemne relacje. Takie działania popiera Pan Poseł Piotr Cieślińskim, który wielokrotnie już interpelował za przywróceniem MRG w Sejmie. Jego zdaniem przywrócenie tego systemu ochroni miejscową tradycję i zapobiegnie wyludnianiu się mniejszych miejscowości. Z tego względu Piotr Cieśliński apeluje także o wsparcie dla rozwoju Programu Polska-Rosja. Te dwa aspekty mają niezmiernie duży wpływ na rozwój regionu i zachowaniu tradycji lokalnych ojczyzn przez następne pokolenia. Poseł Cieśliński wskazuje również na projekt infrastrukturalny – Przekop Mierzei Wiślanej, który stworzy nowe szlaki handlowe dla lokalnej społeczności. Ważnym elementem przekopu jest rozbudowa portu w Elblągu, która wyceniana jest na 150 milionów złotych. Rozwój portu to miejsca pracy stworzone tymczasowo – przy jego budowie, a także później – do jego obsługi. Poseł Cieśliński wskazuje, że mimo oczywistej konieczności i sensu takiej inwestycji, obecny rząd nie chce jej finansować. Projekt w połączeniu z Programem Polska-Rosja oraz przywróceniem Małego Ruchu Granicznego zapewni obszarom Elbląga perspektywy do rozwoju i zarobku, jednocześnie zachowując miejscową tradycję i uroki.

 

------- Publikacja sfinansowana przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni -----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Wolałbym by pan Czaskowski zajął się awarią wycieku nieczystości aniżeli udawać przygłupa czy może udawać ( jak to się dzieje w PO ) że się znają na wszystkim. I na Małym Ruchu Granicznym też. A może raczej ten pan przyjechał do nas by Prezydent Elbląga poparł wprowadzenie nauki LGBT w szkołach. Zwłaszcza o masturbacji 4 latków w przedszkolach ????