UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzież do rad... młodzieżowych

 
Elbląg, Monika falej (przy mikrofonie) mówiła o Młodziezowych radach Miast i Gmin
Monika falej (przy mikrofonie) mówiła o Młodziezowych radach Miast i Gmin (fot. Michał Skroboszewski)

Po co funkcjonują Młodzieżowe Rady Miasta (Gminy)? Zdaniem Moniki Falej, kandydatki Lewicy do parlamentu są one szkołą społeczeństwa obywatelskiego. I jak już zostanie posłanką, to chciałaby je „rozruszać”.

Czy Młodzieżowa Rada Miasta może być panaceum na problemy młodzieży w regionie elbląskim?

- Chcielibyśmy, żeby młodzież nie marzyła o tym, żeby uciec do Trójmiasta, Olsztyna czy nawet do stolicy. Chcielibyśmy, żeby młodzież marzyła o tym, żeby tutaj zostać, móc się rozwijać, pracować i inwestować w siebie – mówiła Monika Falej, „jedynka” na liście Lewicy w wyborach parlamentarnych na dzisiejszej konferencji prasowej. - Ale najpierw trzeba tej młodzieży pomóc, trzeba z nią pracować na co dzień.

Jednym z rozwiązań proponowanych przez Monikę Falej jest powołanie i rozwój... Młodzieżowych Rad Miasta (gminy, powiatu)

- Chcę wspierać młodzieżowe rady, tam gdzie są. W ten sposób by miały szkolenia, rozmowy, wyjazdów studyjnych, by wiedziały, co się dzieje w Polsce i w regionie. Jeżeli takich rad nie ma, to będę zachęcała młodzież, by one powstawały. Chcę też pokazać samorządom, jakie będą miały korzyści, gdy takie rady powstaną – kontynuowała Monika Falej.

Jak może wyglądać funkcjonowanie Młodzieżowej Rady Gminy przedstawiał Daniel Zdanowski, radny nowomiejskiej rady powiatu oraz kandydat na posła z list Lewicy.

- W moim miejscu zamieszkania nie było żadnego miejsca, gdzie młodzież mogłaby się spotykać, rozmawiać, organizować coś dla siebie. Jedynym miejscem był przystanek autobusowy. Udało nam się wtedy zmodernizować plażę. Dla nas to było coś wielkiego, od kilku lat możemy tam organizować turnieje i pikniki – mówił Daniel Zdanowski z Łąkorza (gm. Biskupiec).

W Elblągu po kilku latach reaktywowała się Młodzieżowa rada Miasta. Po hucznym otwarciu z udziałem prezydenta Elbląga i pierwszych warsztatach na temat Budżetu Obywatelskiego o jej działalności zrobiło się cicho.

Na konferencji prasowej kandydatka Lewicy przedstawiła tez inne propozycje skierowane dla młodzieży.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama