UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radość, ale umiarkowana

 
Elbląg, Jerzy Wilk cieszył się z wyników PiS
Jerzy Wilk cieszył się z wyników PiS (fot. Anna Dembińska)

Niecałe 44 proc. głosów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość wg sondażowych wyników opublikowanych tuż po zakończonym głosowaniu. Ten wynik przez elbląskich działaczy partyjnych został przyjęty z umiarkowaną radością. - Liczę, na to, że prawdziwe wyniki będą wyższe – mówił Jerzy Wilk, który ubiega się reelekcję w Sejmie. Zobacz zdjęcia ze sztabów wyborczych PiS.

Wieczory wyborcze elbląskiego Prawa i Sprawiedliwości były dwa. Jerzy Wilk w gronie radnych i współpracowników czekał na sondażowe wyniki w swoim biurze poselskim. „Jedynka” na listach PiS w naszym okręgu – Leonard Krasulski „swój” wieczór wyborczy zorganizował w Komitecie Miejskim przy placu Słowiańskim.

Wyniki wyborów przyjęli z radością, ale do entuzjazmu sprzed czterech lat trochę brakowało.

- Spodziewałem się lepszego wyniku. Mam nadzieję, że te wyniki sondażowe jeszcze się uda poprawić. 239 mandatów to jest większość w Sejmie – mówił Jerzy Wilk tuż po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników.

- Wyniki dla PiS – u dobre, ale nie chodzi mi o PiS. W Sejmie będzie pięć ugrupowań, z których cztery to właściwie jedna partia. My nie mamy koalicjanta. Najbardziej nie widzę możliwości porozumienia się z Konfederacją – dodał Leonard Krasulski.

Lokomotywy elbląskiej listy PiS zwróciły także uwagę na frekwencję.

- Bardzo wysoka. Nawet w Elblągu do urn poszło więcej osób niż ostatnio. Dobrze, że wyborcy dopisali i poszli na wybory. Bardzo się cieszę – mówił Jerzy Wilk.

- Frekwencja dobra, rzekłbym nawet, fantastyczna – dodał Leonard Krasulski

Jaki będzie podział mandatów w naszym okręgu. Na pewno dojdzie do jednej zmiany, gdyż poseł Kukiz'15 o reelekcję ubiegał się w okręgu gdańskim (z list PSL).

- Trudno mi powiedzieć. Sondaże przewidywały 4-3-1, przy tym, ten ósmy mandat dla SLD – przewidywał Jerzy Wilk.

- Trudno przewidzieć. Sądzę, że 5:3 lub 5:2:1 – to prognozy Leonarda Krasulskiego.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama