UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sławomir Sadowski: Jeden przeciw Wszystkim

2019-09-23
Aktualizowany 2019-10-07 07:00
 

Jestem związany z Elblągiem i Ziemią Elbląską od 30 lat. Pełniłem funkcję wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego Porozumienia Centrum, byłem nauczycielem w I LO im. Juliusza Słowackiego (1993-2005), prezesem Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Elblągu, senator RP w latach 2005-2011. Obecnie jestem wicewojewodą warmińsko-mazurskim 2015-2019. Dotrzymaliśmy słowa. Pokazaliśmy, że Polskę można zmieniać na lepszą i że Polacy mają dużo do powiedzenia.

Urodziłem się w Pasłęku, rodzice pochodzą z Wileńszczyzny. Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Przez 12 lat uczyłem historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Elblągu. W latach 1994-2000 pełniłem społecznie funkcję prezesa Towarzystwa Historycznego w Elblągu. Organizowałem wówczas spotkania historyczne z udziałem profesorów uniwersyteckich dla młodzieży klas maturalnych byłego województwa elbląskiego. W latach 1998-2002 byłem radnym Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego. Byłem też przewodniczącym Komisji Heraldycznej – herb województwa.

25 IX 2005 r. zostałem wybrany na senatora RP. Uzyskałem wówczas najlepszy wynik w naszym okręgu. W Senacie RP 2005-2007 byłem wiceprzewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji państwowej oraz Członkiem Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. W 2007 r. ponownie zostałem wybrany na senatora RP. Podtrzymałem uczestnictwo w wymienionych komisjach. Funkcję senatora sprawowałem do 2011 r. Prowadziłem aktywną działalność na rzecz województwa warmińsko-mazurskiego. Wygłaszałem m.in. interpelacje senatorskie na rzecz rozwoju medycyny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od 15 XII 2015 r. pełnię funkcję wicewojewody warmińsko-mazurskiego.

Współuczestniczyłem we wdrażaniu w naszym województwie programów rządowych:

- Rodzina 500 + to najważniejszy program w polityce społecznej i gospodarczej, który ogranicza ubóstwo, szczególnie wśród dzieci oraz stanowi inwestycję w rodzinę – fundament społeczny. Rodzina 500 + to polska racja stanu. W latach 2016-2019 gminy i powiaty województwa warmińsko-mazurskiego otrzymały 3 mld 272 mln zł. Obecnie wsparcie otrzymuje 260 tys. dzieci.

- 7 mld 882 mln zł na świadczenia i usługi dla rodzin

- 93 mln zł na „Dobry start”-300 zł wyprawki dla 303 tys. uczniów w ciągu 2 lat

- Program Senior + i kluby seniora

- Program wsparcia dla rodzin „Za życiem”

- Maluch +

- budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną – korzyści gospodarcze i turystyczne, w tym strefy przy kanale Elbląsko-Ostródzkim

- wzmocnienie bezpieczeństwa publicznego

- przywracanie posterunków policji do 2019 r. ponad 100

- przekazywanie dla Policji, Państwowej Straży Pożarnej i szpitali nowych samochodów, w tym karetek

- pieniądze na remonty dziurawych dróg powiatowych i gminnych – w planach jest prawie 300 inwestycji za blisko 353 miliony złotych przyznane w bieżącym roku w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

 

 

Od wielu lat organizuję akcje charytatywne, z których dochody przekazywałem na potrzeby ciężko chorych dzieci. Byłem jednym ze współorganizatorów słynnej w Polsce konferencji naukowej poświęconej poszukiwaniom Bursztynowej Komnaty. Dzięki temu miałem okazję wystąpić w wielu programach telewizyjnych, prezentowanych w Polsce i za granicą oraz w rosyjskim filmie pt. „Tajemnica Bursztynowej Komnaty” (2002 r.), w którym również wypowiadali się politycy światowego formatu: G. Bush, W. Putin, T. Blair, G. Schröeder.

Dotrzymaliśmy słowa. Pokazaliśmy, że Polskę można zmieniać na lepszą i że Polacy mają dużo do powiedzenia.

Pan Sławomir Sadowski, obecny wicewojewoda województwa warmińsko-mazurskiego, którego znam 30 lat, to doświadczony działacz społeczny i polityczny, były senator, polityk, który prowadził różnego rodzaju przedsięwzięcia, zarówno czysto polityczne, jak i społeczne. To historyk z wielką historyczną pasją, to ktoś, kto działał na rzecz niepodległości Polski jeszcze kilkadziesiąt lat temu, kto naprawdę całą swoją drogą życiową zasłużył na to, by być senatorem i co więcej, można powiedzieć, że ta ziemia i Polska skorzysta na tym, że będzie miała takiego senatora. Bardzo proszę o głosowanie na Sławomira Sadowskiego, to naprawdę jest świetna inwestycja na Ziemi Elbląskiej.

Jarosław Kaczyński, 09.2019

 

----- Publikacja sfinansowana przez KW Prawo i Sprawiedliwość -----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...