UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyborcy powiedzieli PiS: sprawdzam

 
Elbląg, Jerzy Wcisła i Michał Missan po ogłoszeniu pierwszych wyników sondażowych
Jerzy Wcisła i Michał Missan po ogłoszeniu pierwszych wyników sondażowych (fot. Michał Skroboszewski)

- Te wyniki to pokazują – powiedział tuż po ogłoszeniu wyników sondażowych dzisiejszych (13 października) wyborów do parlamentu Jerzy Wcisła (Koalicja Obywatelska). - Jest dużo obietnic, bardzo kosztownych obietnic, które Prawo i Sprawiedliwość będzie musiało zrealizować. I te socjalne i te dotyczące Elbląga, czyli budowa kanału przez mierzeję czy budowa obwodnicy. Ja nie głosowałem na PiS, ale dołączam i mówię: sprawdzam - podkreślił. Zobacz zdjęcia ze sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej.

Godzina 21. W sztabie wyborczym Koalicji Obywatelskiej wszyscy patrzą w ekran telewizora. PiS - 43,6 proc., Koalicja Obywatelska - 27,4 proc., Lewica - 11,9 proc., PSL - 9,6 proc., Konfederacja - 6,4 proc. Takie są sondażowe wyniki głosowania w wyborach do parlamentu według IPSOS.

- Te wyniki pokazują, że jednak Polacy te wartości czysto bytowe postawili trochę wyżej niż obronę demokracji, praworządności, wolności mediów – mówił „na gorąco” Jerzy Wcisła, który ubiegał się o kolejną kadencję w Senacie. - Jeżeli te sondaże się potwierdzą to czekają nas bardzo trudne 4 lata. PiS groził nam, ludziom, którzy bardzo wysoko cenią sobie demokrację więc możemy się spodziewać zaboru kolejnych sfer, które nigdy nie powinny podlegać pod politykę – prognozował.- Możemy się spodziewać, że po sądach, będzie atak na wolne media i na samorządy.

Programy socjalne m. in. 500 plus, 300 plus, dodatkowe emerytury zaważyły na wynikach wyborów?

- Pod koniec rządów PO i PSL, gdy sytuacja trochę zaczęła się poprawiać - przypomnę, że przejęliśmy władzę w największym kryzysie od lat 20-30. XX w. na świecie - niektórzy ekonomiści mówili, że rygory finansowe trzeba poluzować i dać ludziom trochę oddechu. My nastawiliśmy się bardziej na poprawę infrastruktury, na inwestycje niż na odbudowanie socjalu rodzinnego. W to wszedł PiS i na tym jedzie. Duże znaczenie będzie miało to, jakie będą wyniki do Senatu.

  Elbląg, Wyborcy powiedzieli PiS: sprawdzam
(fot. Michał Skroboszewski)

- Senat jest ważny, może pewne rzeczy przedłużać, proponować ustawy, ale tak naprawdę decyzje podejmuje Sejm – to już zdanie Elżbiety Gelert, która ubiegała się o kolejną kadencję w Sejmie. - Oczekiwaliśmy, że tu siły rozłożą się trochę inaczej, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie rządziło samodzielnie, że będzie musiało z kimś tworzyć ten rząd. Niestety, na dziś wygląda, że będą tworzyli go sami.

- Poczekałbym na ostateczne wyniki, bo być może coś się jeszcze zmieni – dodał jeszcze z nadzieją Michał Missan, który kierował kampanią wyborczą Koalicji Obywatelskiej w Elblągu. - Należy jednak zwrócić uwagę, że PSL czy Lewica plus my wynik osiągnęły w sumie bardzo dobry. Przypuszczałem, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie miało samodzielnej większości – kontynuował. - Cóż, będziemy dalej w opozycji. Czy to dobrze dla Polski? Myślę, że nie. Społeczeństwo jest mocno podzielone, ale to wynik demokratyczny, a demokracja wynika z konstytucji, na którą często się powołujemy. Będziemy musieli w tej rzeczywistości żyć.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama