UWAGA!

17-latek trafił do szpitala po dopalaczach

 
Elbląg, 17-latek trafił do szpitala po dopalaczach
fot. WS (arch. portEl.pl)

Policjanci z Braniewa interweniowali wobec leżącego na ziemi chłopaka. Ze zgłoszenia wynikało, że osoba może być pijana. Funkcjonariusze na miejscu ustalili jednak, że 17-latek zażył dopalacze. Nieletni mówił policjantom, że źle się czuje. Funkcjonariusze wezwali pogotowie, które przetransportowało 17-latka z objawami zatrucia do szpitala w Elblągu.

Wczoraj (6 lica) około godz. 14.00 mieszkaniec Braniewa poinformował oficera dyżurnego, że na ziemi, w okolicy ogródków działkowych leży najprawdopodobniej pijany mężczyzna. Na miejsce skierowano patrol. Tam okazało się, że pomocy potrzebuje nieletni. Funkcjonariusze w rozmowie z nim ustalili, że zażył dopalacze. 17-latek mówił, że źle się czuje. Policjanci powiadomili pogotowie, które zabrało chłopca z objawami zatrucia do szpitala. Teraz sprawą zajmą się kryminalni. Funkcjonariusze ustalają w jakich okolicznościach nastolatek wszedł w posiadanie bliżej nieokreślonej substancji.
      
       Jeżeli podczas policyjnych czynności okaże się, że środek został udzielony przez osobę trzecią, będzie ona odpowiadać za narażenie na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
       Opisany przypadek to już kolejny dowód na to, że młodzi ludzie eksperymentując nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to niebezpieczne. Policjanci wciąż przypominają wszystkim tym, którzy zażywają tego typu substancje chemiczne celem wprowadzania się w stan odurzenia, w tym dopalacze, że mogą one mieć tragiczne w skutkach oddziaływanie.
      
      
      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama