UWAGA!

19-latek okradał pracodawcę

 Elbląg, 19-latek okradał pracodawcę
fot. (arch. portEl.pl)

Policjanci z Wilcząt przedstawili zarzut kradzieży 19-latkowi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany od kwietnia do czerwca br. okradał swojego pracodawcę. Łupem 19-latka padło 120 litrów paliwa.

To nie był pierwszy zarzut kradzieży, który usłyszał młody mieszkaniec gminy Wilczęta. Zaledwie miesiąc wcześniej jego pracodawca poinformował funkcjonariuszy, że skradziono mu spawarkę, prostownik oraz wiertarkę. Wartość strat oszacował wówczas na 1700 zł. Policjanci pracując nad tą sprawą ustalili wtedy, że za zniknięcie sprzętu odpowiedzialny był pracownik zgłaszającego. 19-latek został zatrzymany i przyznał się do winy, dodając, że pieniądze ze sprzedaży skradzionych rzeczy przeznaczył na całonocną imprezę alkoholową ze znajomymi.
       Policjanci z Wilcząt postanowili bacznie przyjrzeć się mężczyźnie. Uzyskane przez nich informacje wystarczyły, by przedstawić podejrzanemu kolejny zarzut. Funkcjonariusze ustalili, że w okresie czasu od kwietnia do czerwca br. 19-latek ukradł swojemu pracodawcy 120 litrów paliwa. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy.
       Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nie pochwalam jego zachowania. Ale jak pracodawca okrada pracownika płacąc najniższą krajową nie płacąc za nadgodziny mòwiąc jak się nie podoba to się zwolnij, wszyscy to wiedzą i nikt z tym nic nie robi. A jak pracownik okrada wtedy już nagle system działa poprawnie. Powinno się karać nie uczcowych pracodawcòw jak i pracownikòw.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    2
    okoniowaty(2014-09-26)
  • szkoda słów i czasu na odpowiedź.
Reklama