UWAGA!

25 lat więzienia za zamordowanie syna i matki

 Elbląg, 25 lat więzienia za zamordowanie syna i matki

25 lat więzienia to kara, jaką Sąd Okręgowy w Elblągu wymierzył 19-letniemu Tomaszowi B. za podwójne zabójstwo w Jawtach Wielkich (powiat iławski). Młody mężczyzna zadał kilkanaście ciosów nożem 61-latkowi, bo się z nim pokłócił, a jego matkę, która była świadkiem zbrodni, udusił.

Do tragedii doszło w maju 2016 r. Około południa we wsi Jawty Wielkie w powiecie iławskim zaniepokojony nieobecnością starszej kobiety sąsiad postanowił sprawdzić, co się u niej dzieje. Gdy wszedł na jej posesję zauważył leżące na ziemi ciało 86-latki. Natychmiast zawiadomił policję. Chwilę później okazało się, że niedaleko w zaroślach leżało kolejne ciało - 61-letniego syna kobiety.
       Śledczy nie mieli wątpliwości, że do śmierci matki i syna przyczyniły się osoby trzecie. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci kobiety było gwałtowne uduszenie oraz rana zadana ostrym narzędziem, a na ciele mężczyzny ujawniono liczne rany kłute.
       Miesiąc trwały ustalenia okoliczności zdarzenia i zatrzymania jego sprawcy, którym okazał się 18-letni (wówczas) Tomasz B. W czerwcu policjanci informowali o sukcesie: "Weszli do mieszkania w bloku jednego z osiedli w Iławie, gdzie zatrzymali 18-letniego Tomasza B. Mężczyzna, który pochodzi z tej samej okolicy, co ofiary i znał je osobiście, w trakcie przesłuchania oraz przeprowadzonej wizji lokalnej złożył wyjaśnienia oraz opisał okoliczności, w jakich doszło do zabójstwa. Śledczy ustalili, że 18-latek dokonał zabójstwa w wyniku nieporozumienia, do jakiego doszło między nim i 61-latkiem. Tomasza B. posiadanym przy sobie nożem zaatakował ofiarę, zadając jej liczne rany cięte. Obrażenia okazały się śmiertelne. Przypadkowym świadkiem tego zajścia była 86-letnia matka mężczyzny. 18-latek zaatakował także ją. Kobieta zginęła wskutek zadanych nożem ciosów i uduszenia".
       Prokuratura Rejonowa w Iławie postawiła Tomaszowi B. zarzut podwójnego zabójstwa, za co grozi kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. Proces ruszył przed elbląskim sądem 22 listopada. Za zamkniętymi drzwiami. Wystarczyły dwie rozprawy, by zapadł wyrok - 25 lat więzienia.
       - Oskarżony ostatecznie przyznał się do winy oraz złożył obszerne i niebudzące wątpliwości wyjaśnienia, co pozwoliło na ograniczenie postępowania dowodowego i wcześniejsze w stosunku do planowanego wyrokowanie w sprawie - informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy SO w Elblągu. - Ponadto Sąd zasądził od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonych w tej sprawie kwoty po 50 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Nie ograniczył mu prawa do ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie.
       Do sądu nie wpłynęły wnioski stron o doręczenie wyroku z uzasadnieniem, co oznacza, że prawdopodobnie wyrok uprawomocni się w pierwszej instancji.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wyjdzie taki za 25 lat z więzienia to cala kamienice wysadzi. Wyrok to kpina. znowu
 • I za 25 lat wychodzi ma 44 lata jest sprawny i ???
 • po jaki ujjjjj takiego zwyrodnialca sądzić ???? kula w łeb i do piachu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  jaaaaaaaa(2017-12-11)
 • A to w Polsce nie ma dożywocia?Czy w tej sprawie są jakieś okoliczności łagodzące?Co, jeszcze parę osób musiałby zamordować bydlak, żeby nigdy nie wyjść na wolność?Czy te elbląskie sądy, to jakieś jaja ze społeczeństwa sobie robią?Podejrzewam, że te ostatnie wyroki w najcięższych sprawach w Elblągu, są takie śmieszne, żeby ludzi zniechęcić do PiS-u. Mnie PiS, jak i cała polityka są obojętne. Ale bezpieczeństwo moje i moich najbliższych, to już nie.
 • To nie do konca łagodny wyrok zobaczcie wyjdzie bd mial 44 lata do pracy go nikt nie przyjmie niczego sie niedorobi nawet altanki zeby mial gdzie spac wyjdzie i co?? Skonczy jako bezdomny bez niczego bez rodziny ktorej nie zalozy gdzies pod plotel lub na dworcu to bedzie prawdziwa kara.
 • Nie marudźcie tylko trzeba było głosować na Korwina a nie na PoPis. Teraz zwyrol by dostał cywilizowany i sprawiedliwy wyrok: Czapa i tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  StefanK(2017-12-11)
 • Trochę współczucia hieny dla człowieka. Może miał powód. .Nie róbcie z byle zabójstwa jakiejś wielkiej sensacji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  18
  katolik(2017-12-11)
 • I ma dług minimum 50 tyś - bo jak niby wcześniej to zapłaci? - więc do pracy legalnej raczej nie pójdzie. Więc nie trzeba być żadnym specjalistą by wiedzieć, że nie wróci już na dobrą drogę.
 • Tylko nacjonalizm może nas wybawić.
 • Nieletni nie może otrzymać większego wyroku niż 25 lat, dożywocie jest przewidziane dopiero dla osób dorosłych od 18 roku życia i też wymiar kary jest ustalany poprzez ograniczenie możliwości ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po min. 25 latach i więcej. Zatem gdyby czynu dokonał kilka miesięcy wcześniej taki wyrok byłby maksymalny jaki mógłby dostać, rzadko orzeka się maksymalny wymiar kary bo wszystko zależy od okoliczności stąd są widełki od-do. Biorąc pod uwagę że jest to gówniarz, który dostał tyle ile chwile wcześniej by mu nie wymierzono to sądzę że jest to surowy wyrok. Jednocześnie zgadzam się że nie ma miejsca na świecie dla takich kanalii i z przykrością zauważam, że są większe od niego zbiry na tym świecie a nie ma sensu karać wyrokami po 100 lat bo i tak nie dożyją.
 • Jeżeli wyrok podzielimy na osobę to wychodzi, że życie ludzkie warte jest 12 lat i 6 miesięcy. Cóż dodać, cóż ująć. Życia nic nie zwróci. Zabójca wyjdzie na wolność mając 44 lata.
 • Za 2 umyślne morderstwa 25 lat, czyli 12,5 roku za jedno odebranie życia. Czy tylko tyle jest warte czyjeś życie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Elblazanin(2017-12-11)
Reklama