UWAGA!

Agresywny złodziej

Elbląg, Agresywny złodziej

W niedzielę (14 listopada) 20-letni mężczyzna ukradł ...zupki instant w jednym z sklepów samoobsługowych w Braniewie. Gdy na drodze stanęła mu pracownica sklepu, zaczął ją bić i kopać, po czym uciekł z łupem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnym areszcie jeszcze tego samego dnia. Przyznał się do popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali 20 – letniego Adriana K., mieszkańca Braniewa, który podejrzewany jest o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z miejscowych sklepów samoobsługowych. Mężczyzna chciał ukraść 6 zupek instant o wartości około 28 zł. Gdy próbował wyjść ze sklepu nie regulując rachunku na drodze stanęła mu pracownica, która próbowała udaremnić kradzież. Młodzieniec stał się wobec niej agresywny. Zaczął ją bić i kopać, po czym uciekł ze sklepu wraz z łupem. Jak się okazało to nie była pierwsza w tym dniu kradzież. Wcześniej 20 – latek wraz z 22 – letnim kolegą byli w innym sklepie, skąd ukradli 12 puszek piwa.
       Zaalarmowani policjanci zatrzymali Adriana w jednym z mieszkań na terenie Braniewa. Znaleźli przy nim skradzione piwo i opakowania po zupach. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Przesłuchany przyznał się do stawianych mu zarzutów kradzieży rozbójniczej, za które kodeks przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili również o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 20 – latka. Sąd zastosował wobec podejrzanego nadzór kuratora. Teraz czeka go jeszcze przesłuchanie w sprawie kradzieży piwa, za które kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.
      
KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama