UWAGA!

Awantura na izbie przyjęć

 Elbląg, Awantura na izbie przyjęć

 Kryminalni z Braniewa przedstawili zarzut 31-letniemu mężczyźnie, który znieważył lekarza, gdy ten pełnił dyżur w szpitalu. Podejrzany awanturował się na izbie przyjęć, a podczas kłótni wyzwał doktora. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna domagał się przyspieszenia badania. 31-latek poddał się dobrowolnie karze trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata . 

Pod koniec marca oficer dyżurny został powiadomiony o tym, że w szpitalu trwa awantura. Na miejsce wysłano patrol prewencji. Tam okazało się, że spokój w placówce zakłócił 31-latek. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przyszedł on do szpitala domagać się wcześniejszego terminu badania od tego, które wyznaczył mu na skierowaniu lekarz rodzinny. Na nic zdały się próby uspokojenia mężczyzny przez personel medyczny. Jak zeznają świadkowie, mężczyzna był arogancki i wulgarny. Co więcej, podczas wizyty lekarskiej, gdy doktor diagnozował pacjenta, mężczyzna bez powodu zaczął go wyzywać. Jeszcze tego samego dnia 31-latek odpowiedział za wywołanie awantury. Policjanci ukarali go 250-złotowym mandatem za popełnione wykroczenie. Mężczyzna poniósł także konsekwencje znieważenia lekarza. Kryminalni przedstawili mu zarzut. 31-latek poddał się dobrowolnie karze 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.
       Mężczyzna tuż po awanturze odpowiedział także za zakłócanie spokoju w szpitalu – interweniujący patrol ukarał go za to wykroczenie 250-złotowym mandatem.
sierż. Jolanta Ciszewska, KMP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jest paru bur.. lekarzy w Elblągu. Odnoszą się do pacjenta lekceważąco. A jak usłyszą, że pacjent sporo wie na temat swojej choroby i zadaje konkretne pytania, to się wściekają. Boją się swojej niewiedzy czy co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  pacjent(2015-05-13)
 • a za gwałt dostali takze niewiele wieksze wyroki w zawieszeniu, co za kraj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  obywatel55(2015-05-13)
 • jaka porażka. typiarę zgwałcili - zawiasy. lekarzynę wyzwano - zawiasy. gdzie tu sprawiedliwość? człowiek po ryju dostanie - okazuje się że mała szkodliwość czynu i sprawa umorzona. co za zadupie. ..
Reklama