UWAGA!

Bez opinii biegłych śledztwo stoi w miejscu

 
Elbląg, Prokurator złożył dziś w sądzie wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztowania wobec Samira S.
Prokurator złożył dziś w sądzie wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztowania wobec Samira S. (fot. arch. KWP w Gdańsku)

Minął już prawie rok od zabójstwa trzyosobowej rodziny w jednym z mieszkań na gdańskiej starówce. Podejrzany o dokonanie tej zbrodni Samir S. przebywa w areszcie, a prokuratorzy nie mogą zakończyć śledztwa. Nadal nie ma bowiem opinii biegłych o stanie zdrowia psychicznego mężczyzny, opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej oraz balistyki. W związku z tym prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku wystąpił do Prokuratora Generalnego z wnioskiem o przedłużenie śledztwa do 15 czerwca.

Przypomnijmy: do zbrodni, której domniemanym sprawcą jest 32-letni Samir S., doszło w połowie marca br. na gdańskiej starówce. W mieszkaniu jednej z kamienic przy ul. Długiej znaleziono ciała pary trzydziestolatków oraz ich półtorarocznej córeczki. Wszyscy zginęli od postrzału. Następnego dnia, ok. godz. 22, przed blokiem przy ul. Władysława IV w Elblągu gdańscy policjanci zatrzymali Samira S., obywatela Rosji. W jego mieszkaniu (w Elblągu mieszkał bowiem od wielu lat) znaleziono m.in. broń i rzeczy pochodzące z miejsca zabójstwa. Mężczyzna był zaskoczony akcją policji. Był też spakowany, gdyż szykował się do wyjazdu z Polski. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Grozi mu dożywocie.
       Śledztwo prowadzą funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, pod nadzorem prokuratora Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.
       - Samir S. jest podejrzany o dokonanie w dniu 13 marca 2013 roku w Gdańsku: zabójstwa trzyosobowej rodziny z pobudek zasługujących na szczególne potępienie; o zabór mienia pokrzywdzonych z miejsca zdarzenia oraz o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji - precyzuje prokurator Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.
       Już w listopadzie ub.r. zdecydowano, że śledztwo zostanie przedłużone do 15 marca 2014 r., bo nie ma wymaganych opinii biegłych. Teraz historia się powtarza.
       - Prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku wystąpił do Prokuratora Generalnego, z wnioskiem o przedłużenie śledztwa w sprawie Samira S., do dnia 15 czerwca 2014 roku, wskazując na konieczność uzyskania opinii: o stanie zdrowia psychicznego Samira S., z zakresu genetyki, z zakresu medycyny sądowej i balistyki, a także na konieczność wykonania innych czynności śledczych - poinformował dziś (5 marca) prokurator Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. - Jednocześnie prokuratura wystąpiła do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, z wnioskiem o dalsze stosowanie tymczasowego aresztowania wobec Samira S., również do 15 czerwca, wskazując na istniejące zagrożenie surową karą, obawę matactwa oraz na obawę ucieczki i ukrywania się podejrzanego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama