UWAGA!

Bił pałką, groził maczetą

  Elbląg, Bił pałką, groził maczetą
fot. Policja

W podelblaskiej miejscowości Żółwiniec (gm. Markusy) policjanci z Elbląga zatrzymali 28-letniego mężczyznę pod zarzutem pobicia sąsiadów. Według relacji świadków sprawca bił mężczyzn drewnianą pałka i groził użyciem maczety. Syn pokrzywdzonego miał wcześniej zwrócić uwagę ojcu podejrzanego, że jego bydło niszczy uprawy rzepaku. To się nie spodobało agresorowi. 

W miejscowości Żółwiniec policjanci interweniowali w minioną sobotę około godziny 14. Dzwonił 32-letni pokrzywdzony, który widział jak sprawca bije jego ojca. Według relacji świadków i samych pobitych, napastnik podjechał samochodem pod dom rodzinny mężczyzn. Wyjął z bagażnika drewnianą pałkę i zaczął nią okładać swoje ofiary. Bił po nogach i głowie. 56-letni ojciec zgłaszającego doznał pęknięcia kości oczodołu i na chwilę stracił przytomność, a jego syn doznał licznych stłuczeń.

 


       Na koniec groził im śmiercią trzymając w ręku maczetę i uszkodził ich samochód, wybijając pałką szybę. Na miejscu policjanci zatrzymali agresywnego 28-latka i zabezpieczyli narzędzia przestępstwa. Łukasz K. trafił do policyjnej celi. Nie przyznał się do pobicia, a jedynie do uszkodzenia samochodu. Wcześniej nie był karany. Teraz odpowie przed sądem za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.
      
       56-latek przebywa w szpitalu. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
      
      

Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama