UWAGA!

Braniewo: Areszt za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

 
Elbląg, Braniewo: Areszt za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia
fot. (arch. portEl.pl)

Na wniosek prokuratora i policjantów Sąd Rejonowy w Braniewie zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec 19- i 23-latka, podejrzanych o rozbój na 18-latku. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni bili i kopali swoją ofiarę, grozili jej pozbawieniem życia przy użyciu noża, a także ukradli należący do pokrzywdzonego telefon.

W miniony poniedziałek, tuż przed północą, oficer dyżurny policji został poinformowany, że w okolicy ronda w Braniewie znajduje się pobity mężczyzna. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Policjanci ustalili wówczas, że 18-latek idąc ulicą został napadnięty przez grupę zakapturzonych osób. Mężczyźni zaatakowali pokrzywdzonego uderzając go deską, bijąc i kopiąc po całym ciele. Jak wynika informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy, jeden z napastników miał także grozić 18-latkowi pozbawieniem życia, używając przy tym noża. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a sprawą zajęli się kryminalni. Kilka godzin później podejrzani byli już w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze po zgromadzeniu materiału dowodowego wystąpili wspólnie z prokuratorem o izolację sprawców.
       Wczoraj sąd przychylił się do ich wniosku i zastosował wobec 19 i 23-latka tymczasowy areszt. Mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą za kratami.
       Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.
      
      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama