UWAGA!

Braniewo: Miała się opiekować, a okradła

 Elbląg, Braniewo: Miała się opiekować, a okradła

Aktem oskarżenia zakończyło się dochodzenie w sprawie 35-letniej opiekunki, która w przeciągu ostatnich trzech lat przywłaszczyła ponad 16 000 zł, które należały do jej podopiecznej.

W lipcu ubiegłego roku braniewscy kryminalni zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy. 68-latka zauważyła wówczas, że z jej portfela zginęło 1500 zł, sprawę zgłosiła więc na policję. Funkcjonariusze ustalili, że najczęstszym gościem w domu starszej pani jest jej opiekunka, która od marca 2010 r. zajmowała się pokrzywdzoną. I to 35-latka stała się główną podejrzaną. Kryminalni, pracując nad tą sprawą, odkryli, że Anna D. pozbawiła starszą panią nie tylko oszczędności, które trzymała w portfelu, ale także znacznie większej sumy pieniędzy, którą Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przeznaczał na jej opiekę. 35-latka była upoważniona do odbioru zasiłku w imieniu pokrzywdzonej, nigdy jednak żadna, nawet najmniejsza część comiesięcznej kwoty nie trafiała do rąk starszej kobiety. Policjanci ustalili także, że opiekunka przejmowała nie tylko zasiłki, ale również pieniądze na opłaty, które osobiście wręczała jej podopieczna. Okazało się, że starsza pani jest zadłużona, a obciążenie w związku z nieuregulowaniem opłat wynosi ponad 8000 zł.
       Teraz opiekunce, która wykorzystała ufność i chorobę starszej osoby, za przywłaszczenie ponad 16 000zł grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
      
      
st. post. Jolanta Ciszewska, KMP Braniewo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama