UWAGA!

Chciała napisać artykuł życia - teraz może usłyszeć zarzuty

 
Elbląg, Chciała napisać artykuł życia - teraz może usłyszeć zarzuty

21-letnia studentka dziennikarstwa powiadomiła elbląskich policjantów o rozboju na jej osobie. Jak zeznała napastnicy byli wyjątkowo agresywni. Przystawili jej nóż do gardła i zabrali telefon komórkowy. Cała historia okazała się fikcją i prowokacją dziennikarską. Dziewczyna chciała napisać artykuł o pracy Policji. Teraz toczy się wobec niej śledztwo prokuratorskie. Odpowie za składanie fałszywych zeznań. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do tego rozboju miało dojść 16 lipca o godz. 3 nad ranem w elbląskim parku Dolinka. Tam na 21-letnią dziewczynę miało napaść kilku mężczyzn w wieku około 20 lat. Według zeznań przystawili jej nóż do gardła i zabrali telefon komórkowy samsung, po czym uciekli. Jeszcze tego samego dnia dziewczyna wspólnie z rodzicami przyszła do komendy i zgłosiła rozbój. Zaraz po przesłuchaniu policjanci kryminalni zabrali ją na miejsce zdarzenia, aby dokładnie przedstawiła całą historię. Stała się nerwowa, a w jej opowiadaniu zaczęło brakować logiki. Na proste pytanie policjanta: czy powinniśmy o czymś wiedzieć? Przyznała, że wszystko wymyśliła. 21-latka studiuje dziennikarstwo w Olsztynie i chciała napisać artykuł o pracy policji. Pomimo tego, że została wcześniej pouczona o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, do końca wierzyła, że wszystko zakończy się tylko mandatem. Jak się później okazało wprowadziła w błąd również swoich rodziców, ponieważ telefonu jej nie skradziono, tylko zwyczajnie go zgubiła. Teraz jej sprawą zajmie się prokurator. Może ona usłyszeć zarzut składania fałszywych zeznań za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
       21-latka chciała mieć niezwykły artykuł, więc się doczekała - tyle tylko, że w kronice kryminalnej.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jak one się na te studia dostają jak takie tępe
 • Prowokacja dziennikarska jest prawnie unormowana. Są odpowiednie przepisy pozwalające na dokonanie zdarzenia, czynu, czynności itp w celu uzyskania dowodu działania niezgodnego z prawem. Prowokacja dziennikarska w określonych sytuacjach musi odbywać się w porozumieniu z policją i za zgodą policji. Prowokacja dziennikarska jest bardzo podobna do zdarzenia o jakim ostatnio głośno gdzie jedna z reporterek zatrudniła się w nadmorskim barze, w celu pozyskania materiału filmowego z dźwiękiem jaki miał posłużyć do uwidocznienia rażących zaniedbań oraz oszustw dokonywanych na kliencie. W tej sytuacji jaka ma miejsce w artykule, najwyraźniej przyszła dziennikarka pomyliła prowokacje z fantazją, a spowodował to strach przed opier. .. .od rodziców za zgubiony telefon, - tak domniemywam, bo fakty mogą być inne. POZDRAWIAM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ładwokacisko(2012-07-31)
 • Będzie miała okazję więcej napisać o organach.
 • Studiuje w Olsztynie, pewnie na UWMie - czyli wszystko jasne.
 • Pytacie jak dostają się na studia? To proste - to jest przecież pokolenie, które aby zdać maturę musi osiągnąć co najmniej 30%. Ciekaw jestem jaki jest procent takich osób w skali kraju, które osiągnęły właśnie 30 %.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czyt potrelu(2012-07-31)
 • Że studia są wyznacznikiem wiedzy? Buehehehehehehehe!!! Zdać studia byle jakie potrafi najgorszy głąb. Są setki tysiące ludzi po szkołach zawodowych jacy wiedzą, inteligęcją oraz umiejętnościami radzenia sobie w życiu przewyższają 70 % studentów w tym kraju. 30 % studentów można nazwać studentami, reszta to lenie jakim potrzebny jest tylko papier, a po studiach zapominają 90 % tego co tam wykuli lub ściągali.
 • Dokładnie. Zwłaszcza inteligęcją :P
 • "21-latka studiuje dziennikarstwo w Olsztynie" i wszystko jasne. .. ..
 • typowo policja odwraca kota ogonem w bestialski sposób wypływając na wierzch i topiac tonącego. Ciekawe jak zmusili biedną dziewczyne do płaczu i bólu. Myśle że podobnymi bandyckimi sposobami jaK TEGO BIEDAKA KTÓRY NIE POPEŁNIŁ MORDERSTWA A TORTUROWALI NIEWINNEGO
 • raczej powinna do krychy iść na studia !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PPOOLLIICCJJAANNTT(2012-07-31)
 • Policyjni bandyci jak wynika z artykułu próbują przeciwstawić rodziców przeciwko córce. Pilnujcie zakończenia i wyroku w sprawie opisując to równie z takim rozmachem.
 • @czyt potrelu moze zacznij od nauki podpisywania, pewnie jestes w tych 30%towych, zgadzam sie z wypowiedzia pod Twoja
Reklama