UWAGA!

Chodzili z maczetą i straszyli ludzi

 
Elbląg, Chodzili z maczetą i straszyli ludzi
fot. nadesłana

Policjanci z Elbląga interweniowali wczoraj (18 czerwca) przy ulicy Łęczyckiej. Mieszkańcy zgłaszali, że dwóch pijanych i agresywnych mężczyzn chodzi z maczetą po budynku. Jeden z lokatorów zgłosił uszkodzenie drzwi. Wszystkie informacje się potwierdziły. Dzięki szybkiej interwencji podejrzani zostali zatrzymani. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy jednym z mężczyzn niebezpieczny przedmiot.

Wczoraj (18 czerwca) około godz. 10 policjanci interweniowali przy ulicy Łęczyckiej 26 w Elblągu. Mieszkańcy zgłaszali, że dwóch agresywnych i pijanych mężczyzn chodzi z maczetą i straszy ludzi. Jeden z lokatorów zgłosił uszkodzenie drzwi. Jak się okazało, sprawca dokonał tego maczetą, którą policjanci przy zabezpieczyli.
       W akcji brały udział dwa patrole policji. Pierwszy z nich zatrzymał 40-letniego mężczyznę w pomieszczeniach piwnicznych budynku przy ul. Łęczyckiej. Tam podejrzany próbował ukryć się przed mundurowymi. W tym samym czasie drugi patrol interweniował na przystanku przy ul. Mickiewicza. Tam bowiem wysiadł z autobusu drugi z podejrzanych, który zaraz po zdarzeniu linią nr 11 chciał oddalić się miejsca przestępstwa. Przy nim właśnie policjanci zabezpieczyli kilkudziesięciocentymetrową maczetę. Zatrzymany mężczyzna to 41-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego. Wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.
       Jeden z mężczyzn przyznał się do zniszczenia drzwi. Jednak nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania. Winą obarczył wypity w nadmiarze alkohol. Obydwaj zatrzymani byli nietrzeźwi i mieli blisko półtora promila w organizmie. Teraz odpowiedzą za zniszczenie mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama