UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ci okrutni ludzie...

Elbląg, Pijany 27-latek wrzucał kilkukrotnie do stawu psa. Został zatrzymany, sprawę bada prokuratura w Braniewie
Pijany 27-latek wrzucał kilkukrotnie do stawu psa. Został zatrzymany, sprawę bada prokuratura w Braniewie (fot. KPP Braniewo)

Prokuratura Rejonowa w Elblągu nadzoruje postępowanie w sprawie dotyczącej uśmiercenia kota. Ustalono, że mieszkaniec gminy Rychliki znęcał się nad zwierzęciem, kopał je tak mocno, aż spowodował tragiczne skutki. Sprawami dotyczącymi okrucieństwa wobec zwierząt zajmują się także śledczy w Ostródzie, Morągu i w Braniewie. Wyjaśniają m.in. jak doszło do zabicia kociąt i próby utopienia psa.

Jak wynika z z ustaleń śledczych, 6 maja w miejscowości Powodowo (gmina Rychliki) mężczyzna, działając ze szczególnym okrucieństwem, znęcał się nad kotem "poprzez kopnięcie go obutą nogą, czym spowodował uszkodzenie jego układu nerwowego oraz układu kostno-mięśniowego w obrębie kończyn tylnych" - czytamy  w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Elblągu. W sprawie nadal wyjaśniane są okoliczności związane ze zdarzeniem i odniesionymi obrażeniami przez zwierzę, którego zwłoki zostaną poddane oględzinom przez biegłych.
       Z kolei prokuratorzy z ośrodka zamiejscowego w Morągu badają sprawę znęcania się nad zwierzętami hodowlanymi. Do tej pory ustalili, że 26 czerwca w miejscowości Bieniasze znaleziono martwą krowę. Zwierzę padło, bo przebywało na pastwisku w czasie upałów i odwodniło się.
       - W sprawie wyjaśniane są również okoliczności związane z ustaleniem warunków bytowych zwierząt przetrzymywanych na terenie gospodarstwa oraz podjęto działania celem ich zabezpieczenia - informuje Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.
       Makabryczną sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Ostródzie. Z materiałów wynika, że 8 czerwca mieszkaniec Turznicy, działając ze szczególnym okrucieństwem, uśmiercił cztery młode kocięta "poprzez wrzucenie ich do czynnego pieca centralnego ogrzewania" (!). Sprawca nie przyznał się do popełnienia przestępstwa.
       - Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji w obowiązkiem stawiennictwa w KPP w Ostródzie i nakazem powstrzymywania się od opieki nad zwierzętami oraz poprawnego zachowania się wobec zwierząt - dodaje rzeczniczka elbląskiej prokuratury.
       W toku pozostają także sprawy dotyczące znęcania się nad psem i zabicia szczeniąt w miejscowości Ramoty, a także zadawania bólu i cierpienia psu w Rogitach (sprawca wrzucał psa do stawu, a następnie za pomocą linki przyczepionej do obroży wyciągał go z wody i "zabawę" zaczynał od nowa).
      
       Zgodnie z treścią art. 35.1. Ustawy o ochronie zwierząt: „Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
       la. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.
       2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub la działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • .. .jadąc latem rowerem przez Sierpin zauważyłem pasa haskiego na łańcuchu, była temp ok 30 stopni a pies wył niesamowicie, Nie miał ani wody ani żadnej miski świadczącej o tym, że dostaje pić. Koło niego biegał inny pies kulawy i wyraźnie po przejściach. Psy były wychudzone i zaniedbane, chyba tam też naruszone zostały pewne paragrafy, warto by to sprawdzić, a właściciela przykładnie ukarać. Ps, jakim to trzeba być złym człowiekiem, żeby haskiego (rasa bardzo aktywna) trzymać na łańcuchu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12
  4
  rowerzystacyklista(2019-07-04)
 • Nigdy nie potrafię zrozumieć jak człowiek może być taką bestią. Takich zwyrodnialców nie naprawi żadna resocjalizacja w zakładzie karnym. Nadają się tylko na krzesło elektryczne.
 • Zgłosiłem do Prokuratury Rejonowej w Elblągu fakt przestępstwa z art. 190 a KK i 286 KK, przeciwko firmie windykacyjnej HOIST POLSKA. Firmy windykacyjne nie mają prawa nękać telefonicznie, listowo i nasyłać swych pracowników terenowych na adres. Egzekwować długi może w Polsce tylko komornik z prawomocnym wyrokiem sądowym. Firmy windykacyjen łamią prawo, wyłudzają dane by spreparować fickyjny, nie istniejący dług. NIE podawajcie danych telefonicznie, komuś kto dzwoni z nieznanych numerów, a żąda danych personalnych łącznie z nr PESEL, dowodu osobistego i adersu. TO PRZESTĘPSTWO< takie telefoniczne żądania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  0
  TerazJamówię(2019-07-04)
 • rowerzystacyklista - to dlaczego tego nie zgłosiłeś / łaś na policję tylko teraz o tym piszesz? Właśnie takie bierne postawy powodują to, że biedne, bezbronne zwierzęta cierpią i są katowane. Trzeba reagować i zgłaszać na policję, animalsów czy straż miejską. A nie przechodzić / przejeżdżać biernie wobec cierpienia "naszych maluczkich".
 • Dopóki kary nie będą o wiele surowsze i dotkliwsze a bierność władz się nie zmieni to nie ma co liczyć na zmianę mentalności ludzkiej. Niestety na wioskach dla zdecydowanej większości ludzi zwierzę jest rzeczą, która nie czuje a ma tylko im służyć. Bądź być zabita na mięso. Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile jest bestialstwa i okrucieństwa wobec bezbronnych zwierząt. Niestety kto jest w stanie bez wahania zabić zwierzę ten będzie miał dużo mniejsze opory aby też skrzywdzić człowieka. Pamiętajmy, że agresja raz "odpalona" jest zapalnikiem do jeszcze większej agresji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  krytyk(2019-07-04)
 • Chętnie mogę "pokopać się" z tym śmieciem.
 • Dobrze, że teraz są reakcje na znęcanie się nad zwierzętami. Dobrze by było też jak wzięliby się prokuratorzy za agresywnych policjantów. Proszę obejrzeć program Polsatu " Interwencja", który był dzisiaj emitowany jak starszego gościa bez jakiegokolwiek przyczyny martretowali. Czasami mam wrażenie, że wracamy do metod Zomoskich i ubeckich. W elbląskiej jednostce też tacy są !!!!
 • zwyrodnialcom połamac rece i nogi takj' jak to robia zwierzetom.
 • Witam biegam czesto obok domu przy ul bukowej 4 albo 5 tam piesek jest na pasku czy czyms podobnym zaledwie 2 metrowym prosze tam sie zainteresowac .
 • Oglądałem Interwencję i muszę powiedzieć, że w głowie się to nie mieści, że mamy teraz takich policjantów.
 • @Kaskaa - Zgłoś na Policję, po co wyżalasz się na forum, brak ci odwagi, potrzebujesz wsparcia?
 • Każda metoda dobra jak jest skuteczna !
Reklama