UWAGA!

Dwa razy 50 plus, czyli policjanci zatrzymują piratów drogowych

 Elbląg, Dwa razy 50 plus, czyli policjanci zatrzymują piratów drogowych

103 km/h w miejscowości Solnica - z taką prędkością poruszał się 39-latek. Mężczyzna kierował samochodem Iveco. Policjanci zatrzymali go do kontroli i zatrzymali mu na trzy miesiące prawo jazdy. Ukarano go także 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali wczoraj ponad 20 kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. W dwóch przypadkach były to przekroczenia powyżej 50 km/h i to w obszarze zabudowanym. Jest to szczególnie niebezpieczne wykroczenie. Wczoraj około godziny 20.30 funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mężczyznę kierującego osobową toyotą. Było to w miejscowości Nowy Dwór Elbląski. 25-latek rozpędził swoje auto do prędkości 109 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. On również na 3 miesiące stracił prawo jazdy i zyskał na swoim koncie 10 punktów karnych. Na karę złożył się także mandat w wysokości 500 złotych.
       Policjanci przestrzegają przed przekraczaniem dozwolonej prędkości. Szczególnie w okresie zimowym może to być tragiczne w skutkach. Wydłuża się bowiem droga hamowania a w przypadku napotkania oblodzonej nawierzchni można zwyczajnie nie zapanować nad pojazdem.
      
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przecież to teren tych z N. Dworu i podlegający pod pomorskie.
 • nie 50 plus tylko 500+. Jednym zabiorą żeby innym dać.
 • I jeszcze dodatkowo dlugi czas byla tam 70-tka. .. .teraz zdjeli i cyk po prawku. .. .:/
 • Jak nie przestrzegają przepisów to chyba prawidłowo ! Piratów powinno się karać od 5000 zł. do przynajmniej 20000 zł. Gwarantuje skuteczność nawet 90% mniej tych, co lubią depnąć !
 • Może teraz czas na Wiktorowo, Wikrowo, Władysławowo, Adamowo- Osiedle tam nie brakuje kandydatów na zabranie prawo jazdy?
 • Tych jeżdżących BMW-u !
 • Policja jednak o wiele więcej czasu powinna poświęcać właśnie takim miejscowościom jak powyżej. Znam doskonale sytuację na drodze w tamtej części, kompletny brak poszanowania do przepisów. Uważam, że jak są to miejscowości wiejskie nie upoważnia do szarżowania i nie szanowania innych użytkowników drogi.
 • straszne. .. strach się bac. .. i tak ludzie juz nei szaleją przez te chore prawo, wiec jeszcze nei ma jak karać kierowców, bo na prostej gdzie nikogo nei ma i jest bezpiecznie ktos trochę przycisnie. .
 • jakoś w Elblągu gdzie jest najwięcej zagrożeń i pieszych nie mogą złapać tych 50 plus ale gdzieś na prostej gdzie leci droga krajowai 2 domy na krzyź, stojąc w ukryciu i owszem
 • taniej wychodzi jazda z yanosikiem wlączonym w tle
 • Przepisy obowiązują czy jest to prosta, czy " krzywa" droga. Jeżeli są znaki ograniczające prędkość to trzeba się stosować. Zapomniał jeden z drugim, że ograniczenie ma różne powody jak np. dziury, nierówności, pozapadane jezdnie oraz hałas, który poprzez złą nawierzchnię się potęguje, ale coś takiego może zrozumieć ten, co szanuje innych nie tylko siebie samego.
 • Po PGR-wskie wiochy nie ma co się dziwić - nie nauczeni przestrzegać czegokolwiek. Jeżeli mogę doradzić policji to powinni przyjeżdżać bardzo wcześnie, bo wyścigi zaczynają się już od 5 rano a potem popołudniu od 14.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  przejezdny(2019-02-08)
Reklama