UWAGA!

Groził śmiercią, bo chciał zabrać zegarek. Trafił do aresztu

 
Elbląg, Groził śmiercią, bo chciał zabrać zegarek. Trafił do aresztu
(fot. archiwum portEl.pl, WS)

Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował w piątek trzymiesięczny areszt dla 30-letniego mężczyzny podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju na 67-letniej kobiecie. Męźczyzna groził jej pozbawieniem życia, jeśli nie odda mu...zegarka.  


Zdarzenie miało miejsce 24 czerwca. Policjanci kryminalni wracając po pracy do domu zatrzymali mężczyznę, który tego samego dnia w godzinach rannych na ul. Królewieckiej, na przystanku autobusowym, usiłował dokonać rozboju na 67-letniej kobiecie. Pokrzywdzona jadąc do pracy została zaczepiona przez 30-latka, który chciał zabrać jej zegarek o wartości 220 zł. Kobieta jednak nie oddała mu swojej rzeczy i odeszła w stronę kiosku, a następnie uciekła do autobusu. Mężczyzna wsiadł za nią, po czym podszedł do niej i powtórnie zażądał wydania zegarka, grożąc jej przy tym pozbawieniem życia.
       Policjanci z wydziału kryminalnego od razu przejrzeli monitoring miasta i ustalili wizerunek mężczyzny. Tego samego dnia wracając do domu zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który stał przy sklepie przy ul. Królewieckiej. Podczas zatrzymania musieli użyć siły, bo  podejrzany był agresywny. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, mimo iż pokrzywdzona go rozpoznała. Dodatkowo Waldemar Ś. usłyszał zarzut wielokrotnego kierowania gróźb karalnych wobec swojej babci. Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Katarzyna Trochimczuk, 
Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama