UWAGA!

Jechał zbyt szybko, stracił prawo jazdy

 
Elbląg, Jechał zbyt szybko, stracił prawo jazdy

Kolejny kierowca, w świetle nowych przepisów, stracił prawo jazdy na trzy miesiące. To już szósty przypadek na terenie miasta i powiatu elbląskiego, kiedy to zbyt szybka jazda zakończyła się utratą uprawnień. Policjanci apelują o rozsądek i zdjęcie nogi z gazu.

Kontrola policyjna miała miejsce wczoraj (16 czerwca), około godziny 22 na ulicy Sienkiewicza w Elblągu. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali vw golfa, bo 21-letni kierowca jechał 98 km/h na ograniczeniu do 40. Przekroczył prędkość o 58 km/h. Konsekwencją jego brawury było oczywiście obligatoryjne odebranie prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Mężczyzna otrzymał także 500 zł mandatu i 10 punktów karnych.
      
Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ten przepis jest już zaskarżony do T. K.
 • i bardzo dobrze ze zaskarżyli. .bo to parodia. .po 2 to jakie przekroczenie o 60??? 40 a jechał 98 to ja tu widzę 58km to raz. .mogł nei przyjąc mandatu i by wygrał, ,,
 • Powiedzmy sobie szczerze, że przy przekroczeniu o ponad 50km/h nie ma mowy o błędzie pomiaru czy zagapieniu się - nie ma co skarżyć przepisu do TK, tylko trzeba ostro eliminować czubków z dróg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  7
  Łukasz23(2015-06-17)
 • powiedzmy sobei szczerze. .ze masz niedo. .. je. .. .ba. .. .nie mózgowe. .
 • Debile a nie policja. O 22 to już prawie ruchu nie ma. Czemu nie lapiecie w godzinach szczytu??
 • Tu chodzi o podwójne a nawet potrójne karanie za jedno wykroczenie 1.Punkty 2.500zł 3.Zawłaszeczenie prawka. Nawet na Białorusi panują ludzkie przepisy.
 • .. .Łapać, łapać i zabierać prawo jazdy, a przygłupy niech sobie "pyszczą". .. przyszpanował, niech ma. ..
 • Zależy co te przepisy mają chronić - wolność czy życie/zdrowie? Na wspomnianej Białorusi ginie w wypadkach samochodowych jeszcze więcej ludzi niż u nas, za to np. w Szwecji, gdzie przepisy są ostrzejsze i lepiej egzekwowane jest ponad 3x mniej ofiar niż w Polsce (w przeliczeniu na liczbę mieszkańców).
 • Prawo jazdy może zabrać sad, póki sad nie odbierze prawa jazdy to można dalej jeżdzić
 • zgadza się. Do wyroku sądu żaden krawężnik nie może zakazać nam jazdy za przekroczenie prędkości
 • łatwo bzdury pisać, może i sąd i starosta, proponuję poczytać trochę o odpowiedzialności karnej i administracyjnej, na początek zapoznać się z art. 180a KK, i wtedy wątpliwości się rozwieją;)
 • Zatrzymanie prawa jazdy nie jest skuteczne w momencie zatrzymania! Kierowco, jeśli policjant zatrzyma cię za przekroczenie prędkości, to jeszcze nie koniec świata! kwestionujesz zasadność zatrzymania, nie przyjmujesz mandatu i korzystasz ze ścieżki odwoławczej. Policjant przekazuje sprawę do starosty, który wydaje decyzję o odebraniu prawa jazdy. Policjant powinien również w ciągu 7 dni przekazać sprawę do sądu, jednak zazwyczaj tego nie czyni. Wtedy natychmiast składamy do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa o niedopełnienie obowiązków służbowych. Jeśli w końcu sprawa trafi do sądu, Jeśli była to Iskra-1 lub laser ULTRALYTE LTI 20-20 to mamy duże szanse na wybronienie się z zarzutów. Urządzenia te są kwestionowane przez polskie sądy i na podstawie ich wskazań kierowcy nie można ukarać mandatem karnym. Nawet, jeśli sąd wyda wyrok niekorzystny, istnieje droga odwoławcza. Dopiero po uprawomocnieniu się wyroku sprawa trafia do starosty, który wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Od tej decyzji również możemy się odwołać, tym razem do samorządowego kolegium odwoławczego. Dopiero, kiedy ten organ podtrzyma decyzję starosty, wtedy rzeczywiście prawnie można odebrać prawo jazdy kierowcy. Jednak ta ścieżka trwa, jak policzyli prawnicy minimum 63 dni. . pl.blastingnews .co m/motoryzacja/2015/06/jak-anulowac-mandat-i-nie-dac-sobie-odebrac-prawa-jazdy-00424369.ht ml Wszystko tu jest opisane
Reklama