UWAGA!

Kara za znęcanie się nad zwierzętami

 
Elbląg, Kara za znęcanie się nad zwierzętami
fot. policja

Niewykluczone, że 40-letni mieszkaniec Elbląga usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Mężczyzna przetrzymywał zwierzęta bez dostępu do wody i do pokarmu. Musieli interweniować policjanci i strażnicy miejscy. Dwie kozy, bo nich mowa, trafiły pod opiekę jednej z fundacji.

Wczoraj (8 listopada) policjanci i strażnicy miejscy wspólnie z pracownikami referatu ochrony środowiska elbląskiego ratusza, interweniowali na jednej z posesji w Elblągu. Tam doszło do rażącego zaniedbania w opiece nad zwierzętami. Interwencja była na prośbę lekarza powiatowej inspekcji weterynaryjnej, który na początku listopada kontrolował posesję i wykrył nieprawidłowości. Dwie kozy, należące do 40-letniego mężczyzny, były w fatalnej kondycji. Nie miały stałego dostępu do wody i do pokarmu. Były przetrzymywane w blaszanym garażu i na mokrym klepisku. Zwierzęta po badaniach lekarskich zostały odpowiednio opatrzone i nakarmione. Trafiły pod opiekę jednej z fundacji. Właściciel może odpowiedzieć za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem za co grozi kara do 3 lat więzienia.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • to sku. .. .. syn, powinien iść siedzieć a oprócz tego kara finansowa na rzecz zwierząt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Renata(2017-11-09)
 • powinien teraz fundacje do której trafiły zwierzęta utrzymywać jako nawiązkę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  obrońcaprawzwierzat(2017-11-09)
 • feeeee
 • Czy to te kozy z posesji przy Carrefourze ? Tam w ogóle bajzel straszny na tym podwórku. I pełno kotów dziko żyjących rozmnażają. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Rampampam(2017-11-09)
 • nie, niewykluczone, tylko na pewno musi być kara
 • bezdomnymi sie zająć bo ludzie to ludzie a dla nich jest obłuda i znieczulica. za zwierzęta do paki albo kary, a kto powinien odpowiedzieć za los ludzi którzy w różny i często z przyczyn ekonomicznych utracili wszystko? kto ? kto pytam im pomaga? kto się troszczy o to że ktoś ich z domu usunął? polska to kraj bezczułościowych i bez-bezów urzędniczych co powinno sie zmienić
 • ktos trzyma pieska jest z nim spory czas, karmi itd. itp. a taka su. .. a przyjdzie ze piesek zaniedbany i kara - puscil bym pieska niech sam wybiera kogo woli.
 • a moze to kolejny krok dla ulatwienia wejscia komornikom lub innym zlodziejom? usunąć to co przeszkadza? i hałasuje i w tedy akcja zagrabianie? no co? domysły różne.
 • apropo kto zna tą historię? bo mnie wygląda to na huragan a nie zaniedbanie hore banie
Reklama