UWAGA!

Kiedy finał śledztwa ws. strzelaniny?

 Elbląg, Przy Kos. Gdyńskich padły strzały. Prokuratorzy ustalają, kto to zrobił i dlaczego
Przy Kos. Gdyńskich padły strzały. Prokuratorzy ustalają, kto to zrobił i dlaczego (fot. MS, arch. portEl)

Sąd wydał kolejną decyzję o przedłużeniu tymczasowego aresztowania, a prokuratorzy nadal pracują. Dwójka podejrzanych ogląda świat zza krat, ale nadal nie widać końca śledztwa dotyczącego strzelaniny, do jakiej doszło w kwietniu 2017 r. na parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich.

Przypomnijmy: 12 kwietnia po godzinie 16 na parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich padły strzały. Ranni zostali dwaj bracia w wieku 20 i 30 lat, a sprawca zbiegł. Po dwóch dniach poszukiwań policjanci zatrzymali 35-latka na terenie Elbląga. Nie miał przy sobie broni, nie przyznawał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Poszkodowani mężczyźni odnieśli niegroźne rany. Zarówno oni, jak i sam zatrzymany byli wcześniej notowani i karani.
       Śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa prowadzi Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Póki co, końca jej pracy nie widać. Realizowane są zaplanowane czynności procesowe - przesłuchiwani są świadkowie, prowadzone są badania dowodów zgromadzonych w sprawie i zlecono biegłym opracowanie specjalistycznych opinii z zakresu badań broni palnej, z zakresu daktyloskopii, badań biologicznych.
       Z informacji przekazanych przez Iwonę Piotrowską, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Elblągu wynika, że w postępowaniu występują dwie osoby: Rafał Sz. - podejrzany o usiłowanie zabójstwa dwóch osób oraz Dominika Sz. - podejrzana o udzielenie pomocy do usiłowania zabójstwa oraz kierowanie gróźb karalnych.
       Tymczasowy areszt wobec nich został właśnie, decyzją Sądu Okręgowego, przedłużony o kolejne trzy miesiące, czyli do 9 kwietnia.
       Za usiłowanie zabójstwa przy użyciu broni palnej grozi kara od 12 lat więzienia nawet do dożywocia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama