UWAGA!

Kurtuazyjna wizyta połączona z... kradzieżą

 Elbląg, Kurtuazyjna wizyta połączona z... kradzieżą
fot. nadesłana

30-letni Robert M. trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna okradał… swojego sąsiada. Czynił to podczas wizyt w jego mieszkaniu, a jak udowodnili policjanci, działał on w dość specyficzny sposób. Łącznie okradł mężczyznę na kwotę 1100 złotych. Teraz zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 5 lat pozbawiania wolności.

Jak się okazuje nie zawsze towarzyska wizyta lub odwiedziny mogą zakończyć się szczęśliwie. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Elbląga. Sytuacja rozegrała się kilka dni temu. Mężczyzna, który kilka razy gościł w jego mieszkaniu. Nie przybywał do niego jedynie z towarzysko. 30-latka skusił leżący na półce portfel. Robert M. zabrał go i poszedł do bankomatu. Tam skorzystał z zapisanego na kartce i znajdującego się w portfelu kodu pin. Mężczyzna trzykrotnie dokonywał takich wypłat po czym odnosił portfel na miejsce. Łącznie wypłacił w ten sposób 1100 złotych. Policjanci, którzy zatrzymali 30-latka znaleźli u niego pochodzące z kradzieży 300 złotych. Pieniądze te wrócą do prawowitego właściciela. Robert M. odpowie za swój czyn przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
      
       Policja przypomina i przestrzega przed przechowywaniem kodów pin lub kodów jednorazowych razem z kartami płatniczymi umożliwiającymi wypłatę środków lub przeprowadzenie transakcji. Takie zachowanie można porównać z pozostawieniem klucza w zamku do drzwi mieszkania. Niby jest ono zamknięte, ale…
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Na karcie bankomatowej zapisz zły PIN, każdy co ją będzie próbował karty użyć, na pewno go wpisze :) Swój pin zapamiętaj :)
  • Robert M. .. .niedawno taka gwiazda szoł biznesu i znany didżej a tu sie na tysiaka połakomił. .. :/
  • moim zdaniem, za takie drobne wykroczenia powinno dawać się po mordzie takim sprawcom albo pięćdziesiąt do stu kijów po tyłku. Koszty sądowe byłyby niższe a skuteczność prawa o wiele większa. Bo to przecież drobne gnojki a nie prawdziwi przestępcy.
Reklama