UWAGA!

Matka odpowie za zabójstwo dziecka. Ciało trzymała w komórce

 Elbląg, Proces 22-latki oskarżonej o zabójstwo nowo narodzonego dziecka będzie się toczył przed SO w Elblągu
Proces 22-latki oskarżonej o zabójstwo nowo narodzonego dziecka będzie się toczył przed SO w Elblągu (fot. arch. WS)

22-letnia mieszkanka Miłakowa (powiat ostródzki), która po urodzeniu dziecka miała je udusić, a ciało ukryć w przydomowej komórce, stanie przed sądem. Elbląscy prokuratorzy zakończyli śledztwo i przygotowali akt oskarżenia. Kobiecie za zabójstwo może grozić nawet dożywocie.

Sprawa wyszła na jaw we wrześniu 2014 r. Policjanci, po otrzymaniu informacji o młodej kobiecie, która miała być w ciąży, jednak nie wiadomo, co stało się z dzieckiem, sprawdzili sygnał. Ciało noworodka znaleźli w plastikowym pojemniku, ukrytym w pomieszczeniu gospodarczym na terenie posesji w Miłakowie, gdzie mieszkała 22-letnia Weronika K.
       Początkowo kobieta nie przyznawała się do ciąży. Jak się później okazało, urodziła dziecko w domu, w samotności. Potem miała je udusić, a ciało schować w plastikowym pojemniku, w pomieszczeniu gospodarczym. Tam policjanci znaleźli noworodka. Weronika K. została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.
       Na miejscu przez kilka godzin pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki oraz prokurator. Udział w czynnościach brał również sądowy patolog. Ciało dziecka zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku.
       Śledztwo prowadziła Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Ustalono, że śmierć noworodka nastąpiła w połowie lipca ub.r. na skutek uduszenia. Matce, 22-letniej Weronice K., postawiono zarzut zabójstwa. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do elbląskiego sądu. Kobiecie może grozić nawet dożywocie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Młodzież 21 wieku: Dziecko niepotrzebnym dodatkiem do seksu. DOŻYWOCIE!
 • Co się dzieje z tym światem... ; ( tragedia. To nie mogła taka ci....pa oddać gdziekolwiek? Nie potrafię zrozumieć dlaczego kobiety zabijają swoje dzieci... :(
 • mamy wolnosc wiec zasad nie ma. .. .. jeb. .. .. c ku. .. .we
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  milakowiaki(2015-06-05)
 • a co na to tatus dziecka. .. .masakraaaaa
 • Ciężkie roboty a nie na koszt podatnika
 • Czegoś tu nie rozumiem. Skąd policjanci wiedzieli, że miała być w ciąży, i że po urodzeniu dziecka miała je udusić ? Policjanci mogli otrzymać informacje, że prawdopodobnie była w ciąży, i że po urodzeniu dziecka prawdopodobnie udusiła je bo to co miała zrobić musieli by usłyszeć od niej samej lub czytać w jej myślach. Z drugiej strony to, że ktoś miał coś zrobić to jest zamiar zrobienia czegoś a nie zrobienie tego więc może jedynie odpowiadać za zamiar popełnienia przestępstwa (oczywiście jeżeli to co ktoś miał zrobić jest niezgodne z prawem) a nie za popełnienie przestępstwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  5
  CzasownikNiedokonany(2015-06-05)
 • Wychowanie dziecka do 200 000 zł, a kase skad wziąć ?
 • Ręce opadają. "Kobiecie może grozić nawet dożywocie. " Jeżeli podejrzewana jest o popełnienie tego przestępstwa to grozi jej nawet dożywocie a nie może nawet grozić. "Jak się później okazało, urodziła dziecko w domu, w samotności. Potem miała je udusić, a ciało schować w plastikowym pojemniku, w pomieszczeniu gospodarczym. " Jak to miała je udusić ??? Albo je udusiła albo przypuszcza się, że udusiła. Dziecko znaleziono martwe więc musiała je w jakiś sposób uśmiercić a to co miała zrobić to czas niedokonany można by też napisać, że miała pierdnąć a w konsekwencji zamiast pierdnąć narobiła w majtki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  CzasownikNiedokonany(2015-06-05)
 • Nie jestem pewna, ale chyba czytałam o tym artykył w "Detektywie".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Gizmos(2015-06-05)
 • "Jak się później okazało, urodziła dziecko w domu, w samotności. Potem miała je udusić, a ciało schować w plastikowym pojemniku" - naprawdę nie można było urodzić i zostawić w szpitalu? Darwin by chyba oszalał, bo ta babka udowodniła, że nie pochodzi od małpy, tylko małpa od niej!
 • Upublicznijcie jej dane! Niech samce wiedzą, gdzie nie moczyć!
 • tatuś pewnie o niczym nie wie, lub "mamusia" nie wie kto był tatusiem. .. znając wyroki elbląskiego sądu, nie liczę na dotkliwą karę!
Reklama