UWAGA!

Morderstwo w Jawtach, proces w Elblągu

Elbląg, Proces 19-latka z Iławy oskarżonego o podwójne zabójstwo ruszył dziś przed Sądem Okręgowym w Elblągu
Proces 19-latka z Iławy oskarżonego o podwójne zabójstwo ruszył dziś przed Sądem Okręgowym w Elblągu (fot. AD, arch. portEl)

Dziś (22 listopada) przed Sądem Okręgowym w Elblągu ruszył proces 19-letniego Tomasza B., oskarżonego o podwójne zabójstwo. Mężczyzna miał zadać śmiertelne ciosy nożem 61-letniemu sąsiadowi, bo doszło między nimi do nieporozumienia, a następnie pozbył się jego 86-letniej matki, która była świadkiem zdarzenia. Tomaszowi B. grozi dożywocie. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Maj 2016 r. Około południa we wsi Jawty Wielkie w powiecie iławskim zaniepokojony nieobecnością starszej kobiety sąsiad postanowił sprawdzić, co się u niej dzieje. Gdy wszedł na jej posesję zauważył leżące na ziemi ciało 86-latki. Natychmiast zawiadomił policję. Chwilę później okazało się, że niedaleko w zaroślach leżało kolejne ciało - 61-letniego syna kobiety.
       Śledczy nie mieli wątpliwości, że do śmierci matki i syna przyczyniły się osoby trzecie. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci kobiety było gwałtowne uduszenie oraz rana zadana ostrym narzędziem, a na ciele mężczyzny ujawniono liczne rany kłute.
       Miesiąc trwały ustalenia okoliczności zdarzenia i zatrzymania jego sprawcy, którym okazał się 18-letni (wówczas) Tomasz B. W czerwcu policjanci informowali o sukcesie: "Weszli do mieszkania w bloku jednego z osiedli w Iławie, gdzie zatrzymali 18-letniego Tomasza B. Mężczyzna, który pochodzi z tej samej okolicy, co ofiary i znał je osobiście, w trakcie przesłuchania oraz przeprowadzonej wizji lokalnej złożył wyjaśnienia oraz opisał okoliczności, w jakich doszło do zabójstwa. Śledczy ustalili, że 18-latek dokonał zabójstwa w wyniku nieporozumienia, do jakiego doszło między nim i 61-latkiem. Tomasza B. posiadanym przy sobie nożem zaatakował ofiarę, zadając jej liczne rany cięte. Obrażenia okazały się śmiertelne. Przypadkowym świadkiem tego zajścia była 86-letnia matka mężczyzny. 18-latek zaatakował także ją. Kobieta zginęła wskutek zadanych nożem ciosów i uduszenia".
       Prokuratura Rejonowa w Iławie postawiła Tomaszowi B. zarzut podwójnego zabójstwa. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. Proces ruszył dziś (22 listopada) przed Sądem Okręgowym w Elblągu. Będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama